News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 21 Guests are viewing this topic.

survola

La Fundulea cum e?
La Lehliu? Etc.
După fiecare spațiu de servicii?
Se intră mai cu fermoar, mai direct, nu rămâne nimeni pe banda de urgență.

naivu

@hummingbird , nu le va da AC pe restul lotului până nu unesc A0N2 cu DN2  :)

Claudiu T.

Abea asteapta chinezii motiv sa o lalaie fiind la ultima lucrare in RO. Parca ar fi vina lor ca nu li se da AC ptr restul lotului. Nu cred sa existe ceva in contract prin care sa fie obligati sa termine la DN2 ca sa primeasca si restul de AC. Ma insel?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

naivu

În mod sigur nu e în contract. Dacă le dă AC pe tot lotul, riscă să se mute chinezii la Pantelimon  :) , așa îi "obligă" să se focuseze la Afumați.

Feri

Poate ne fac o surpriză și adaugă o descărcare temporară la Pantelimon cu DN3 pe unde o să fie viitorul nod. :p

adix

Salutare!
La ora 8 dimineata inca mai aveau de lucru la A0-A2.

oneway

Inca o peticeala la 4:28 :|  :o
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

survola

Putea să îi mai lase o zi-două, dar nu, 31 iulie!  >:(

bogdan4ice

^Breteaua respectiva va ramane inchisa pana la deschiderea loturilor 3 si 4.

Mascarpone

Cam care este solutia descarcarii adoptata la nodul dn2, cea temporara sau cea permanenta?


P3trut

#11050
@Mascarpone da, buna intrebare, pe solutia permanenta sunt niste terasamente, un pod si o intersectie cu DN2 de facut, pana la urma, din ce inteleg si eu.

jalemare

Maine, 31 iulie 2024, ora 18.00 #deschidem circulația pe ultimii 10 km ai lotului 1 al #A0Sud (Autostrada de Centură a Capitalei)!

Se va circula astfel pe 33,23 km din cei 51 de km ai semiinelulului sudic al A0 și va fi asigurată conexiunea cu #A2 (Autostrada Soarelui).

Sudul Ilfovului va avea de mâine acces direct pe autostradă la #litoralul românesc!

Facebook - Cristian Pistol

voicul

Eu n-am vazut in filmari si nici nu am citit sa fi fost, deci:
- Au renuntat la "fitza" aia sa incarce podu cu camionae sa masoare ei ceva acolo?! (scrisa sub forma de pamflet)

carutasul

Trafic la ceas de seară, de pe DC20:




Powered by API/PUM imgur uploader

pasa_andrei

@Cei din Bucuresti care vor sa vina, ne vedem maine in jurul orei 18 la nodul A0-A2?