News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 21 Guests are viewing this topic.

mike_us

Totuși fata de ritmul lor normal parca acuma se mișca.

Ionut

Păi dacă trebuie să termine în septembrie. :troll:

carutasul

adevărul e că dacă nu ar fi punctele alea neatacate am putea fi chiar optimiști (bine, septembrie e o glumă bună). Probabil vor termina toate podurile începute până spre sfârșitul anului- eventual doar un sens peste calea ferată, asfalt văd că au pus destul și pun în ritm bun. Dar totul e degeaba dacă nu rezolvă blocajele, iar după ce le rezolvă trebuie să și construiască și ia și asta timp ...

mike_us

@Ionut Eu îs mai optimist ca tine speram ca termina in vara nu septembrie (2025).  :)  :D
Posibil sa spun prostii cum nu sunt din domeniu dar la cum au fost in spatele turcilor am estimat cam 12 luni după ce termina turci. Dar încă mai sper anul asta sa terminam pe nord aia 2-2.5 km pina la DN2.

pasa_andrei

Asa cum stie deja probabil toata lumea , miercuri 31.07.2024 se inaugureaza ce a ramas din lotul 1 A0 Sud.

Ultima mea filmare de la nodul A0-A2, asteptam traficul sa vedem cum ne descurcam si noi cu nodurile rutiere intre 2 autostrazi.


Enjoy!

danutzu_1069

#11000
Dupa cum se vede, banda de accelerare spre C-ta se intinde mult si bine dupa pasaj... Aproape ca va genera conflicte intre cei care intra pe A2 si cei care ies la nodul Cernica... O sa fie interesant... dar si o mare fericire sa accelerezi pe placile alea de beton...

bogdan4ice

Avand in vedere modul in care unii soferi folosesc banda de accelerare foarte probabil nu vor ajunge nici pe pasaj ...

GIV

da, multi sunt soferi, am vazut si pe youtube cand am zis ca cei care vin dinspre cta si vor sa intre pe A0 vor trebui sa treaca peste 2 benzi si ca se intalnesc cu cei care vor sa intre pe a0 dar ca nu e nicio problema.  O:-)

horatiu.cosma

^^^
Cam pline bazinele de retenție pentru luna iulie. Pânză freatică foarte sus, înseamnă că nu prea le-a ieșit sistemul de scurgere a apelor.


omirica

Că sunt pline e semn bun și e mai degrabă un indiciu că sistemul e proiectat și făcut cum trebuie. Nu cred că vrem apă prin fundații sau terasamente.

pasa_andrei

Este loc suficient pentru o banda de viteza pe directia A2-A0 si eliminarea virajului la 270 de grade.  :lol:

voicul

Un mister cum o fi bine ca sunt pline cand afara sunt 35 de grade fara ploi de 5 zile. Mai ales daca am compara cu niste ploi de toamna de 3 zile cu temperaturi de 5 grade (atunci cum vor fi?), dar ... poate se gaseste un motiv (chiar si prin reducere absurd) ca e bine ca sunt pline.

In rest ... e pe bune - chiar scapam de chinul melcului numit Alsim? (retoric)

Ionut

Am scăpat de Alsim. Aparent nu mai licitează.

montaniardul

#11009
Sper sa scapam si de Aktor.