News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 16 Guests are viewing this topic.

26ld

Quote from: Ionut on July 28, 2024, 03:31:29 PMAr fi bine să vedem grinzi imediat peste DJ.
Dar sunteți siguri că se mișcă Aktor? :-[

A zis scrio săptămâna trecută pe live că vinerea asta va fi devierea și vin imediat cu grinzile. Se pare că au întârziat puțin dar poate poate, cine știe. A mai zis și că la pasajul peste cf pot lucra doar 3 ore pe noapte la grinzile metalice, așa le dă voie cfr.

Sa vedem cum inaugurează grindă in toamnă lotul.

panzer

O tot scaldam cu grinzile la Aktor. Unde naiba sunt apeductele alea ca nu le identific pe filmari.  :o

cb


Ionut

Quote from: panzer on July 28, 2024, 07:12:53 PMScoate-i te rog pe Pizzaroti de la "lucreaza".
PS: dai un pronistic pentru inaugurarea lotului Pizzaroti de pe A0?  :lol:

Pe A0 Pizzarotti e tot cu Retter și Retter e lider pe structuri.
La ce declarații războinice dau și la ce project manageri sunt în Pizza acum, pot în decembrie 2026.

E posibil final de 2026. Să vedem.
Nu mă puneți să pun pariu că nu pun. :lol:

AdrianB1

Quote from: slartibartfast on July 28, 2024, 05:58:19 PMnu am reușit să găsesc în urmă ceva despre situația spațiilor de servicii de pe A0N2. [...]Deci, spațiile astea de servicii sunt doar un alt șantier abandonat de UMB, sau au fost scoase din contract?
Am citit in urma ca sunt scoase din contract, parca urmeaza sa apara ceva nod in zona aia.

mike_us

Daca chinezi vor să termine bucata pina in DN2 anul asta cam care ar fi ultimul termen sa înceapă sa asfalteze?
Sfârșit de august / început de septembrie? Ca ma gândesc ca o sa mai aibă parapeti, stâlpi, marcaje ...

RebelOtter

Quote from: slartibartfast on July 28, 2024, 05:58:19 PMdar nu am reușit să găsesc în urmă ceva despre situația spațiilor de servicii de pe A0N2.

Acele spații au fost scoase din contract iar CNAIR ar trebui să organizeze, în teorie, o licitație pentru concesionarea acelor spații unde chiriașii își vor construi ce au nevoie (benzinărie, food stop, etc)

dumbravaandrei

Nu cred că pun parapeți acum.. asfalt, marcaje galbene și balize multe..

adix


kola


Claudiu T.

DJ601 spre Bolintin? Aktor?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Ionut

Mamă ce minune, ce planificare, ce coordonare!

carutasul

dacă macaraua din imagine e a lui Deme ne explicăm și cauza ... "minunii" :)

adix


GIV

saracii aktor, nici lor nu a avut cine sa le livreze aparatele de reazem. oare grinzile lipsa sunt comandate/ urmeaza sa fie livrate candva? ca parca nu le produc on site.