News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Puffyk 1

Miercuri! Miercuri! Miercuri!!!!
                    Autostrada de Centură București. Miercuri se va deschide circulația pe tronsonul de zece kilometri dintre Popești-Leordeni și Autostrada A2 București-Constanța. După inaugurare, se va circula pe 33 de kilometri din inelul sudic, de la DN6 până la A2.
https://economedia.ro/autostrada-a0-sud-lotul-de-10-kilometri-dintre-popesti-leordeni-si-autostrada-soarelui-se-deschide-miercuri-anunta-ministrul-transporturilor.html

Ionut

Quote from: Ionut on July 26, 2024, 09:18:04 AMPărerea mea că nu mai devreme de miercuri.

Le ghicesc în stele...

La deschiderea DN5-DN4 din aprilie am zis că DN4-A2 la final de iulie, poate, dar mai sigur august.
Realitatea: 31 iulie.

Quote from: Ionut on April 15, 2024, 02:15:23 PMGata s-a deschis.
Am făcut live pe Facebook.


al3x

Grindeanu spune pe o parte ca Aktor sunt la 70-75% si ca termina in toamna asta dar pe de alta mai spune si ca mai sunt utilitati de relocat.

dumbravaandrei

#10968
Mi-e ca il acuzi de prea multa inteligenta, ceea ce n-ar fi cazul  O:-)

Normal ca atata timp cat inca nu e rezolvata problema canalului, chiar si cu utilitatile relocate, ramane problema supratraversarii unde inca se asteapta sa inceapa pilotii forati. Oricat am spera noi la o minune, sansele ca ea sa se intample sunt comparabile cu sansele sa gasesti un lingou de 10kg de aur in gradina...

adix


kola

Urmează de luni devierea

Feri

#10971
Fantastic efort @adix , mulțumim pentru toate filmările!  :cheers:

Una din nopțile ăstea trebuie să dea drumul și la iluminat.

cb

Quote from: kola on July 28, 2024, 02:44:49 PMUrmează de luni devierea
Super, înseamă că în câteva zile avem grinzi peste DJ601.

Ionut

Ar fi bine să vedem grinzi imediat peste DJ.
Dar sunteți siguri că se mișcă Aktor? :-[

cb

Ar fi de porc să devieze traficul, iar pe mijloc să nu se întâmple nimic.

Tavi

Să nu jignim totuși porcul. Nu se compară cu actorii triști...

Ionut

Grinzile sunt în șantier?
Doar întreb, pentru un prieten.


Nu știu din memorie. Nu am în cap toate pasajele de pe 30 de șantiere. :)

cb

La pasajul peste CF, la ultimele deschideri, a părut că le aduc una câte una, pe măsură ce ies de la dospit de undeva. Lucrează cu stocuri zero.

Ionut

M-aș mira să fie ei așa proactivi și organizați ca să pună grinzile imediat. Dar na, să mă înșel eu!

slartibartfast

Nu aș vrea să mai declanșez o dezbatere pro și contra UMB, și știu că lumea e cu ochii pe alte loturi, dar nu am reușit să găsesc în urmă ceva despre situația spațiilor de servicii de pe A0N2. Lotul s-a deschis parțial, dar spațiile de servicii sunt în aer: au montată ceva infrastructură electrică, inclusiv panouri solare și afișaj electronic la intrarea pe autostradă, dar ele efectiv sunt doar niște tarlale năpădite de buruieni. E de-a dreptul ridicol când vezi afișajele alea electronice îndreptate spre o pârloagă.

Alsim, pe de altă parte, a deschis A0S cu spațiile de servicii terminate.

Deci, spațiile astea de servicii sunt doar un alt șantier abandonat de UMB, sau au fost scoase din contract?