News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Oare nu pot fi limitati de Acordul de Mediu sa faca lucrările în lac si in perioada noiembrie 2025 – martie 2026 ? Sau chiar 2027 ca sa isi vada linistiti de treaba.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Mascarpone

Am observat ca viitoarea banda 2 de pe podul caldararu a fost ingustata




mike_us

Autostrada Bucureștiului A0: Chinezii au mobilizat peste 100 de muncitori pe lotul Afumați – Pantelimon, realizat 10%
A0: Chinezii au mobilizat peste 100 de muncitori

Cred ca ar trebui sa fie suficienți pentru 2 km si ceva.

adix


P3trut

#10954
Cred ca cu Aktor o sa avem un scenariu similar cu cel al Alsim care au incetinit tot mai mult pe masura ce se apropiau de finalizarea lucrarilor: termina in dec. 2023; ah, n-au reusit dar in aprilie 2024 termina; ah, iar au ratat, lasa ca termina in iunie 2024; pana la urma e august, in jur de 1 an intarziere. Avand in vedere ca Aktor de abia si-au depasit termenul, 1 an intarziere pentru august 2025 e ok.  :lol: Avantajul Alsim, in schimb, e ca au putut deschide unele portiuni. La Aktor o sa avem "the long wait".

Feri

Autostrada de Centură București #A0 Sud Lot 1 | A2xA0 | #Alsim #Alarko | 2024.07.26

Mulțumim ConstruimRomânia  :cheers:

adix


survola

#10957
Ieri pe la amiază, in zona nodului cu A2 se stropea cu soluție din aceea verde pentru înierbarea taluzurilor. Pe sensul spre Constanța.

danutzu_1069

#10958
Mult a fost, putin a mai ramas la Alarko.
Hai cu inaugurarea...
Cred ca o sa le ramana puține de facut, in afara partii carosabile..
Asta este idealul, receptia fara lista ..

Numai ca, la pasajul peste ... linia CF fantomă ...au o problema acuta, pe sensul spre DN5... Cred ca s-a mai spus, dar ca fiind la rampa, eu zic ca este pe grinzi, trebuie rașchetat asfaltul si reasternut.

mike_us

Contract semnat in martie / august 2019. Le-a luat ceva la turci deși si CNAIR au avut partea lor de vina pentru întârzieri. Bine ca se termina cred ca e cea mai folositoare autostrada din România.
Speram ca Aktor termina in 12 luni după turci?

Feri

Și tot de la ASCORO:

Autostrada de Centură București #A0 Nord Lot 3 | Nod rutier cu DN2/E85 Afumați | #CCECC | 2024.07.26

adix


ovicor

De subliniat, desi multi o stiu, acest tip de nod face posibila intoarcerea din orice parte ai veni, folosind doua bretele!

jalemare

Bun, deci inaugurarea lotului Alsim va fi miercuri, așa a spus Grindeanu în conferința de pe A0.

stangabriel

#10964

Filmare din drona la data de 26.07.2024.
O portiune de aprox. 9 km cu asfalt.
S-a turnat beton pe pasajul peste A1, bretelele sunt asfaltate.
Se lucreaza la podul CFR.

Titular filmare Presshouse