News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

#10860
Oare peste 5 luni tot la acest nivel o sa fie supratraversarea peste A2 A1?

Exemplu podul peste Sabar asteapta de vreo 2 luni sa vina cu betonul.

mike_us

Circulația pe secțiunea cuprinsă între DN4 și A2 din Autostrada Bucureștiului A0 va fi deschisă săptămâna viitoare, a anunțat luni secretarul de stat în Transporturi Irinel Ionel Scrioșteanu.

Autostrada Bucureștiului A0

mirceaeliade

Sunt cam sceptic ca turcii pot da in folosinta nodul in mai putin de 2 saptamani cand inca nu au pus nici un strat de asfalt pe una dintre bretele. 

danutzu_1069

@raulbogdan23 , " ....peste A1" nu A2... ca la A2 nu avem nicio problema...

@mike_us , oare la începutul săptămânii sau la sfârșitul săptămânii viitoare ?

Io am mai zis, sfarsitul saptamanii viitoare..

florin74

^^^^ saptamana viitoare se zvoneste ca vin cu betonul.

mike_us

@danutzu_1069 Se pare ca ai estimat foarte aproape de realitate.
Mai sunt lucruri de făcut deci si eu as zice sfârșitul săptămânii viitoare. Oricum ar fi e bine ca se va termina bucata asta foarte curând.

raulbogdan23

@danutzu_1069 da corect, A1, nu stiu de ce am scris A2 :lol: poate pentru ca s-au miscat si acolo asa. Am corectat.

@florin74 o veste buna, sa speram ca rezolva si inchid punctele mentionate si apoi se muta in alta parte.

cristian_ch

Pe sensul Bragadiru-Jilava, pe viaductul de dinainte de parcare, s-a format probabil cea mai nasoala trambulina de pe o autostrada. Am sintit-o ieri, azi era foarte nasoala la viteza de 130-140 km/h!

adix


pasa_andrei

Hello Hello,

2 clipuri de mine de pe A0 Sud - Lot 1 si A0 Nord - Lot 4, stiu ca nu am postat de ceva vreme, dar imi era dor sa ies la filmat.



Enjoy!

TibiV

#10870
Multumim... Si bine ai revenit!

LE
Wow! Primul strat de asfalt pe breteaua A0->A2 Constanta....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

hai că a apărut și asfaltul pe bretea. Aseară am fost până la 1 Decembrie și se vedea în zare un fum... nu sunt sigur dar cred că era de la stația de asfalt- nu prea cred că mai sunt incendii de vegetație acum. Deci măcar cu săptămâna viitoare par să fie în grafic.
Acum să vedem dincoace ce se întâmplă. Inclusiv cu asfaltarea pe DJ401A se mișcă destul de încetișor, au mai avansat dar încă se mai fac jaloane...

pasa_andrei

Sunt curios cum o sa functioneze schimabtul de benzi / "conflictul de trafic" de pe sensul Bucuresti-Constanta unde nu avem parapete despartitor si doar 2 benzi , fata de sensul Constanta -Bucuresti unde traficul e separat frumos si 3 benzi la dispozitie.

Deutschländer

^ Partea de Bucuresti-Constanta imi pare si mai prost facuta.
TIR-uri care fac Constanta-A0 Sud trebuie sa schimb 2 benzi. Ma intreb de ce? Care a fost logica sa deschid doua benzi de la A0 Sud spre Bucuresti? Sigur asta nu va fi volumul principal de trafic...

bogdan4ice

#10874
Simplu si cu grija. Cei care coboara de pe A0 spre Bucuresti vor accelera si cei ce vin pe A2 de la Constanta si intra pe A0 vor frana. Cel de pe A0 daca nu e lasat sa treaca pe banda 2  din A2 mai baga o fisa si se intoarce pe A0, cel de pe A2 daca nu l lasa pe cel de A0 va rata intrarea pe A0 si se va duce pe DNCB ...

Pe sens A0 - Constanta va fi mai complicat cand va fi gata toata A0 cand vom avea suprapus flux A2 - Constanta, A0 Nord - Constanta si A0 Sud Constanta. Pana atunci majoritatea masinilor de pe A2 se vor muta pe banda 2  iar cei de pe A0 vor putea intra pe A2