News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Herastraul e mult mai sus ca Cernica. Nu va influenta deloc.
Cernica este ultimul lac din salba si cel mai mare. Nu-l va goli nimeni. Nici macar 1m nu va fi nivelul scazut. Dar nici nu este nevoie. A0 trece prin "coada lacului" si acolo adancimea este de 1m, poate cel mult 2m pe mijloc, astfel ca se rezolva cu niste palplanse.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

livaky

Vin si eu cu o mica remarca la aceasta discutie legata de pod. Eu cred ca nu se apuca nimeni de podul peste lac atat timp cat zona aia ingusta de padure este in picioare. Pt a avea acces la malul lacului (malul spre A2) va trebui defrisata padurea, care vad ca e la locul ei. Deci mai dureaza ...

dr4qul4

e curatat terenul, cel putin la nord de lac, langa zona de gratare (strada Strandului).
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

survola

Probabil vor face la fel ca la traversarea Oltului. Fără palplanșe, doar cu pământ adus temporar în lac, pe câte o jumătate, pentru turnarea piloților.

Puffyk 1

Am trecut sâmbătă la dus și azi la întors pe A2... Lucrarea ca lucrarea dar.... bieții oameni, numai în pielea lor să nu fii!!! De jos se vedeau treburile cam terminate....sper să fi fost ultima excursie via DNCB!!!

adix


cb

Referitor la filmarea de la Ciorogârla, eu nu înțeleg de ce trebuie să facă drum de ocolire, cu nșpe mii de aprobări de defrișare.
Din Bolintin Deal in București și viceversa, ori că o iei pe drumul județean ori că mergi pe autostradă e fix același timp. Intre Bolintin și Ciorogarla, cu ocolire, se face cu 10-15 minute mai mult, adică cam cât o să se stea la coadă la ocolire prin spatele podului.
Se poate opri traficul pe Valea Oltului o lună și nu se putea între două sate, pentru câteva zile.

adix


Ionut

Speranța moare ultima, dar moare și ea. Iar cu ăștia de la Aktor, e pe patul de moarte... :((

survola

Aici sunt mai multe Speranțe: cea din 2024, cea din 2025, poate și 2026.
Speranța din 2024 pare în stare gravă, intr-adevăr.

CapitanulPtk

Tipa podetul ala sa fie betonat la 50 de m de statiile e beton  :lol:

DragosC

Ce vorbesti frate, au inceput decopertarea pentru pasajul peste autostrada saptamana trecuta, dar in rest nu au facut nimic in 3 ani. Bai, nimic, nimic. Nici piloti, nici grinzi, nimic.

Si ce e mai nasol e ca nici nu vor face nimic prea curand, pentru ca au atat magistrala de gaz intre Domnesti si Teghes de relocat, cat si stalpii LEA.

Din cate stiu, nici macar cererea nu au facut-o catre transgaz si transelectrica, pentru relocarea lor.

Septembrie abereaza grecul, decembrie abereaza irinel, eu zic ca undeva in vara viitoare, si asta fiind un optimist incurabil.

Ma refer la pasajul peste autostrada din zona intersectiei A0 cu DC125 (Teghes).
Nu spera si nu ai teama

raulbogdan23

Pare ca se lucreaza ceva acolo, se vede pe filmare ca se misca bratul macaralei sau ce o fi.





Powered by API/PUM imgur uploader

adix


GIV

picatura chinezeasca si-a luat cetatenie turca... :rant: