News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

mirceaeliade

eu cred ca @dumbravaandrei se refera la traversarea asta fara care nu ai ce sa faci, nici macar HP:


Deutschländer

^Daca ar fi vorba de asta, atunci chiar nu ar fi problema de HP, pentru ca este vorba de trecere peste drumul Clinceni - Ordoreanu. Acolo trece autostrada peste DC, deci problema este doar pana cand fac HP, nu daca se poate HP.
Problema ar fi DC Domnesti - Teghes, dar cum a scris @danutzu_1069, avem pila mediana.

Puffyk 1

#10622
Merg si niste giratorii improvizate... un bac, orice!.... Numai sa vedem odata ca dau drumul.... Jumatate de profil, un sfert de profil.... cum o fi, numai sa fie!.... Dar am vaga impresie ca noi cotcodacim degeaba pe aici! Va aparea in decembrie un nene de la CNAIR(CNIR) si va spune ca din cauza caniculei, frigului etc.... ei au vrut dar chiar nu s-a putut! Ca s-a imbolnavit omul cu betoniera.... Domnul Scriosteanu va veni din nou, va ameninta cu rezilierea...apoi vor deschide sampania! Happy New Year! Cine este de vina?!? Acarul Paun, bineinteles.... O:-)

Ionut

Există soluții la toate astea... doar să se vrea. Câți dintre voi vă mai aduceți aminte de bariera de la Iernut? Hai să vă văd. :)

Bine... toate soluțiile sunt fix pix dacă Aktor nu poate... și nu prea poate...

mike_us

@Ionut Totuși Aktor a mișcat parca anul asta un pic mai bine. Au fost tot timpul in spatele turcilor deci eu ma așteptam la aproximativ 1 an după ce termina turci (luna asta?). In ritmul asta pot să termine in iunie/iulie (2025)?

Sergiu25

Aveti grija pe A0 sud, cum treceti de nodul cu DN5 spre DN4, la primul rost pe banda 1 s-a format o galma mare din asfalt, pericol destul de mare de pana instant. Nu stiu unde as putea sa reclam problema asta?

AdrianRO

La CNAIR si la DRPD Bucuresti.

adix


BIGRED1984

^^ si dinspre DN6 spre DN5, pe un pod, e o mare galma d-asta, asfalt dislocat probabil de tir-uri, apare si pe waze

slartibartfast

Confirm ambele denivelări, am trecut duminica asta pe acolo. Oare se va decala calendarul de deschidere pe DN4-A2 dacă li se cere lui Alsim să remedieze?

BIGRED1984

nu cred ca sunt legate, reparatiile o sa intre pe garantie

Claudiu T.

Nu e deloc deajuns de lunga banda de accelerare cand vii de pe A0 si intri pe A2. Eu unul voi risca amenda si voi continua accelerarea pe banda de urgenta ca sa ma sincronizez la vitezele de +110 cu care deja ceialalti de pe A2 vin.

Mi se pare un risc mai mic decat sa intru cu 70-80kmh direct pe A2 unde mi se termina banda de accelerare si sa ii fortez pe cei de pe A2 sa franeze sa imi faca loc sau sa mute pe banda 2 langa balustrada. Sau ma lovesc ei din spate ptr ca sunt diferente mari de viteza.

 Breteaua aia cu pod de vine de pe A0 e ingusta si la unghi mic ceea ce nu imi permite sa vin cu 90kmh pe ea si pe bucatica aia scurta de accelerare de A2 sa ajung la 110-120kmh. Nu am 200cai sa am reprize asa scurte sa ma sincronizez cu diferentele de +50kmh. Nu intodeauna imi vin tiruri de pe A2 care merg cu 90kmh ci si masini la viteze constante de +11okmh
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Puffyk 1

Tocmai vroiam sa iti atrag atentia ca nu ai unde sa accelerezi cat vrei tu pentru ca urmeaza un pod dar nu am dreptate, exista banda de urgenta si acolo! Cred ca se poate prelungi breteaua in asa fel incat sa se ajunga la viteza dorita fara nicio problema. Pentru ca da, ai dreptate, nu este loc de accelerare. Mi se pare, insa, ca vorbim despre niste marcaje vechi ce vor fi sigur modificate.... Hai cu AMR-ul!!!!

slartibartfast

^^^
Da, dar sunt resursele aceleiași firme care trebuie angajate. Sigur că trebuie să le facă pe amândouă. Dar la cum au ajuns să se miște...

carutasul

le fac luna viitoare, când o să aibă resurse :)