News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 23 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

@dumbravaandrei , exact cum se face la pasajul A0 peste A1,sau A0 peste A2... si exemplele pot continua...

mdragos

Aktor nu poate ... comunitatea de aici a inteles. Ma fascineaza cum CNAIR si MT nu au inteles si mint aiurea.... Va fi 2025 prin toamna

mike_us

Chiar crezi ca CNAIR nu înțelege? Ce vrei sa facă? Sa rezilieze si sa o luam de la început? Așa măcar spera ca si la viteza asta undeva la anu termina si Aktor.

alecu26

Am vazut recent o fraza preluata din alt domeniu dar se potrivește și aici, in domeniul nostru: înainte sa rezilieze un contract fii sigur ca poți semna altul mai bun.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

hefaistos

Nu mai vorbiți de reziliere pe Sud 3. Aktor, în stilul sau, termina pana vara viitoare. Dacă se reziliază pana atunci de-abia se atribuie contractul în prima faza, fără contestații. CNAIR știe, Aktor stie ca CNAIR știe.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

adix


dumbravaandrei

Quote from: danutzu_1069 on July 01, 2024, 07:13:30 PM@dumbravaandrei , exact cum se face la pasajul A0 peste A1,sau A0 peste A2... si exemplele pot continua...
Eu vorbesc strict de supratraversarea de la DC125, că acolo stă cheia deschiderii. Cât timp s-a lucrat deasupra, pe dedesubt nu s-a circulat nici la A1, nici la A2. Din fericire, acolo au avut pe unde muta circulația astfel încât impactul să nu fie considerabil (fie că au mutat-o pe platformele între autostradă și pile/con, fie că au avut un drum alternativ pe care să devieze) Și structurile fiind mai lungi, au avut cum să se organizeze. Aici, la DC125, n-ai pe unde să îl deviezi, că rampele sunt imediat lângă terasamentul autostrăzii. Și nu cred că pot lucra câte un segment, că (parcă) nu au pilă mediană aici. De asta zic că e mai greu cu circulația alternativă pe sub supratraversare.

dargauda

Si doua poze casa avem reper  :lol: cumpoate fi o deschidere ,oarecand  :lol:  filmare din 29 iunie ,adica sambata,cu o zi superba pentru lucrari










panzer

Ca orice firma, daca ii pui sa munceasca Sambata ii platesti cat pentru Luni si Marti. => mai pierzi inca 14% (o zi din 7 in plus) din costurile cu forta de munca. Ceeace nu este putin la nivel de contract.
Nu mai bine platesti 1 mil lei pentru un an de intarziere!

Costurile noastre de oportunitate (gen pierdem timp pe DNCB, mor oameni, lipsa dezoltare) nu ii intereseaza pe Aktor. Pe ei ii intereseaza strict costurile lor. Este clar din lipsa lor de mobilizare cu anii, intarzierea devierii retelelor, etc.

Subscriu si eu la opinia colegilor: realist Septembrie 2025. Daca nu se mai intampla si altceva. Fara nici un Half profile. Asta e.

StefanCelMare

Exact aceleași discuții erau pe A10 acum câțiva ani cu Aktor.
Eu zic că Aktor poate termina pe A0 până în iunie-iulie 2025.
Dar este genul de firmă pe care trebuie să stea presiune, altfel da, te duci cu ei până la sfântu Așteaptă.

hermes

Pai UMB am vazut ca lucreaza sambata. Aktor de ce nu face asta?

satanistu

Intrebare:

Daca se rezilia cu Aktor - A10, se sacrifica A10 dar mai participau la alte licitatii??

Daca acum se reziliaza cu Aktor - A0, se sacrifica A0, dar mai pot participa la alte licitatii?

Daca e asa, sincer prefer sa se sacrifice A0, dar sa scapam permanent de Aktor.

EugenRo

Cum se rezolva cu conflictul iesire A0 trefla spre Pitesti - intrare Emag?
Exista vreo solutie de mutare a intrarii la Emag?

adix


danutzu_1069

#10619
@EugenRo, intrarea Emag este desfiitata, nu va mai exista.

@dumbravaandrei , supratraversarile sunt cu pila mediana.. asa ca nu vad o problema..


LE: @mirceaeliade Acolo, mie imi pare ca A0 trece peste... la cat de inalt este terasamentul