Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

AdrianRO

inteleg ca aktor totusi lucreaza, nu mai are perioade ca acum ceva luni cand stau degeaba? Macar de ar lucra continuu, chiar la foc mic..si in 2025 ar fi bine sa ii dea drumu, sa nu avem alte surprize..

Claudiu T.

Apoi asa ne-am invatat noi in general,alegem raul mai mic. Ce sa zic? Lucreaza actorii dar abea daca au ajuns la 8% progres pe anul asta. Media e de 1% si ceva. Rusinos dar se poate si mai rau nu?

 Cineva cu memoria mai buna sau cu datele in fata poate face o media per luna care ar fi fost minima sa termine in timpul alocat dar oricum nu ar fi fost de 1% (poate iarna si daca ar fi fost chiar rea vremea ceea ce nu se prea mai intampla decat foarte rar).

Aia e,si eu sunt bolnav si zic ca mai bine in ritmul asta dar constant decat in suturi sau deloc.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

adix


Puffyk 1

Vin cu propunerea sa facem o editare video de cate ori colegul Adix pune cate un film nou! Poduri, viaducte, chestii... Altfel...cadem in depresie! Din ce vad, imi iau total gandul de la inaugurarea in decembrie 2024. Ne vedem in vara lui 2025. Si pana la urma asa cum Alarko a primit extensie de aproape un an....de ce nu am fi ingaduitori si fata de greci?!? Ca asa suntem noi, un popor de oameni buni!

Deutschländer

^ Asta e best-case, din punctul meu de vedere.
Teama mea e reziliere in Decembrie si la anul oricum nu mai sunt bani de nimic...

adix


AdrianRO

E corect ca nu ar trebui sa se intample astfel de situatii, dar sa fim realisti..asta e situatia la noi si in cazul multor santiere si prin alte tari.

De asta imi e cel mai teama..o reziliere cu aktor si sa ne trezim ca stam iar 3 ani in licitatii, contestatii si paracontestatii.


dargauda

^^Deschidere probabil prin 15 august,daca nu pleaca baieti dupa Kebab  :D ,sant tare amaortiti pe caldura asta :lol:

Breezzer

Sa speram totusi 1 August...când începe puhoiul spre Mare  :lol:

adix


DanStanciu

In filmarea colegului Adix, la nodul A0XA2 se poate observa ca se asfalteaza viaductul.
Inainte de asternerea stratului de asfalt nu ar trebui peste beton sa fie un strat de emulsie?(nu cunosc denumirea tehnica, ma refer la substanta neagra care se pulverizeaza pe suportul pe care urmeaza sa fie asternut asfaltul).

miahi

^ Pe poduri intre beton si staturile de mixuri astfaltice se hidroizoleaza. Aici se foloseste o hidroizolatie lichida, parca un strat gri si altul rosu/roz . Hidroizolatia clasica era cu carton bituminos negru. 

bZ1-

^^ fix pe pagina precedenta gasesti o filmare tot de la colegul adix cu emulsia respectiva.

rocklee

Adix ...multumim pentru filmari.. :D .

se pare ca si  Turci si Aktori ...se joaca cu sentimentele noastre  ...asa  ca  si anul  acesta ma duc la  mare in alta parte ...nu in Romania  ;)

jalemare

Dimineață, în jur de ora 8, turcii lucrau la nodul cu A2. Nu e rău pentru o zi de sâmbătă.
Poate chiar vor să deschidă luna viitoare.