Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

adix


P3trut

Intreb si eu cum mi-a venit in cap  :lol: : daca Aktor da drumul la nodul cu A1, ajuta cu ceva? Va fi o descarcare extra spre Ciorogarla, sa zicem.

Asta avand in vedere ca asta e cam singura zona unde chiar au progres.

cb

Nu au unde, nu se intersectează cu niciun DN. Stai liniștit că în septembrie e gata:)

danutzu_1069

N-au gasit si ei o chinezariie, la ei acasa, ca sa sparga captele de piloti?
Tot cu piconu' se chinuie?
 :lol:  :lol:

TibiV

Poate n-au aflat ca exista "chestii" pentru spart capetele de piloti...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hefaistos

Pana la urma sunt chinezi, sau sunt subcontracori romani?
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

danutzu_1069

#10536
@TibiV , nu pot sa cred ca nu au ... aflat de asa ceva, si nu au copiat...  :lol:

@hefaistos , managementul este de la chinezi, si ei hotarasc ce si cum.

skydreamer

Daca dau drumul doar la nod A1/A0, o sa foloseasca doar ca sa intorci.

Dutzy

#10538
^^

Executia pilotilor a fost subcontractata catre o firma romaneasca, Emfor. Tot restul lucrarilor ulterioare, inclusiv spargerea capetelor pilotilor, e la antreprenor sau subcontractorul care executa lucrarile de betoane.

hefaistos

^^
Eu eram curios dacă aduc resurse "specifice" sau fac cea ce fac Aktor și Pizzarotti.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

adix


Skynick

O sa fie coada permanenta pe breteaua de iesire A0 spre Constanta. Din cauza podului de pe A2 nu au putut sa prelungeasca banda aia de accelerare si cum stim ca 30-40% dintre soferii nostri nu stiu sa iasa de pe o bretea accelerand ci franand, o sa fie show permenent acolo.

adix


mike_us

Acuma au primele structuri cam la același stadiu cu chinezi in DN2. Sa vedem cine evoluează mai repede lunile viitoare.

survola

Cu siguranță plăieșii.