News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Claudiu T.

Intrebare stupida,dar nu ma prind. De ce la intersectia cu DJ601 au trecut autostrada A0 pe deasupra? Nu era mai eftin sa treaca un judetean de 2 benzi pe deasupra? Parca asta era regula generala.








Powered by API/PUM imgur uploader
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

bekxy

Am pus și eu întrebarea asta cândva.
Din motive de expropieri (proprietățile care s-ar fi aflat în dreptul rampelor DJ rămâneau fără acces).

mike_us

@danutzu_1069 Probabil ca nu se poate anul asta sau șansele sunt mici. Dar nu e același lucru daca termina sa zicem in iunie 2025 sau decembrie 2025 sau si mai rău aluneca in 2026.
Deci anul asta ar trebuie măcar sa ajungem la 80-85%. Si asta cred ca se poate. Chiar si pentru Aktor.

MRS

Capat A0 lot 1 Corbeanca - nici un semn  ???



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

adix

Salut!
Au aparut piloti peste Calea ferata.

Ionut

^ Am uitat să vă zic legat de lotul 1, Pizza-Retter.
Aparent, doar arheologie în teren. Dar se pregătesc pentru Liga Campionilor!

Serios acum, hai că pe A7 nu arată rău. Poate poate 2026 pe A0 și îi batem pe cei de la NASA! :owned:

adix


Alexandrei22

Pe A0 între dn5 și dn6, sensul spre dn5, pe ultimul pasaj de dinainte de nodul cu dn5, sa aveți grijă ca sunt niște mici gropi și locuri unde asfaltul s-a umflat puțin(banda 1). La 120-130 km/h îi simțiți destul de tare, posibil să faceți până dacă nu sunteți atenți.

adix


alexa_adrian2001

Ma uit la cum se pregateste pentru montarea aparate de reazam pentru rosturile de dilatatie.
Nu se poate face ca la asfaltare sa se nu se asfalteze zona respectiva in asa fel incat sa nu mai piarda timp cu spartul si curatatul?

Ionut

Până nu văd asfalt pe bucata aia unde placa este peticită, îmi țin respirația.  Sper să nu mă învinețesc.

miahi

Oare au terminat peticirea ? Parca sunt ceva prelate puse peste partea unde trebuia reparat, ma gandesc ca au betonat . Vedem in cat timp apare hidroizolatia ... Filmarile lui @adix de la A0 x A2 sunt ca picatura chinezeasca :)

omirica

E hidroizolată de mult.

adix


Earthchild

#10529
^^
Ce hal de anvelope trebuie să ai, ca să faci pană de la "mici gropi" în asfalt?