Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 8 Guests are viewing this topic.

panzer

@adix merci mult de tot pentru ca ai filmat si podul de la padure = Ciorogarla.  :gj:

Aktor e in linie dreapta pentru anul viitor...

voicul

Pe zona de sud, daca nu ar fi de rau, chiar ar fi de bine.

Oricum chinul la turci se termina curand. Mare agonie. Multumim CNAIR pentru acest sou. Fara voi chiar nu iesea asa bine.
Macar pare ca asfaltul e de o calitate superioara.

Aktor, mda, o sa mai vedem actorii ceva timp pe scena patriei noastre.
Eu inca mai visez ca poate 31 Decembrie, dar probabil intr-o luna - 2 ma trezesc.

Ionut

Breaking news, Aktor și-a dublat mobilizarea pe șantier! :pounce:


Într-o notă serioasă, filmarea de azi este disponibilă până mâine seară exclusiv pe Patreon. Mulțumim de susținere!

archaeus

Am vazut filmarea...putin spus dezolant! La sfarsit de Septembrie nici nu termina placa de suprabetonare peste A1, ce sa deschida :))

Ionut

#10474
Știu eu ce o să deschidă în septembrie. O bere! :cheers:

PS. Mulțumim că ne susții pe Patreon! :hug:

Ionut

Hai că termină și turcii într-un final, sper la final de iulie, dar n-aș paria! În ciuda ritmului de țestoasă derutată, a bâlbelor și bătăii de joc din nodul cu A2... au făcut o varză totală pe placa aia din nodul A2 (sensul spre nord), fix la coperta de mai jos. Filmarea este pe Patreon, publicăm joi dimineață pentru toată lumea.


bZ1-

absolut dezolant lotul Aktor, dupa atata timp sa vezi inca linii de joase si tevi de gaz nerelocate...nu mai zic de pasajele neincepute. pare ca au asfaltat fiecare petic posibil numai ca sa umfle procentajul. pe ni bil.

Tavi

Vai de oamenii aceia minunați de la Baxcom... câtă cârcă au de dus...

survola

Cred că pe undeva e o eroare de traducere, in august/ septembrie termină acel pasaj peste A1.
Nu intreg lotul.

adix


satanistu

Sunt de parere ca daca nu erau alegerile si daca nu se implicau politicienii asa cum o fac dintr-o data (ca niciodata), nu aveam nici acum grinzi peste A1.

Parere personala, repet.


Dupa alegeri o sa fie ori somn de voie, ori reziliere. Nu sunt capabili sa termine nimic, ce e nasol e ca au si contracte pe feroviar... parca sa scapi de Tirrena e mai usor decat sa scapi de Aktor.

Si de asta e laudat UMB, ca exista Aktor. Intr-o lume cu Aktor(i), UMB ti se pare zeu.

Ionut

UMB pe A0 Nord 4, premieră, filmare completă pentru Patreoni exclusiv până mâine seară.

Deocamdată doar coperta, dar e singurul lucru notabil.
Jale deocamdată. Atenție, au AC emisă (faza 2, cea mai importantă), din 23.04.2024 cu termen 18 luni.


adix


ncb

Pistol pe Facebook

QuoteLucrările pe primii kilometri ai Lotului 3 (#Afumați – #Pantelimon) ai #A0Nord avansează!
În doar 3 luni #constructorul #chinez a ajuns la un stadiu fizic de 9% pe întregul șantier iar la nodul rutier cu DN2 este la un stadiu fizic de 17%.
Deși termenul contractual pentru finalizarea întregului lot (8,6 km) este anul 2025, am stabilit să insiste anul acesta pe sectorul de 2,3 km care va asigura #descărcarea traficului rutier în #DN2.
În acest moment antreprenorul este mobilizat în teren cu 80 de muncitori și 30 de utilaje și lucrează la:
 -terasamente și piloți;
 - umpluturi la bretele;
 - podețe;
  - piloții pasajului de pe DN2;
   - stabilizare cu lianți hidraulici pe întreg lot.
Astfel, la sfârșitul acestui an (#2024), vom putea da în circulație inclusiv cei 9 km din cei 19 km ai lotului 2 ( #Corbeanca - #Afumați) finalizați încă de anul trecut, dar pe care s-a putut deschide circulația doar parțial în lipsa unui nod rutier de descărcare.
Practic, după asigurarea descărcării în DN2, pe semi inelul nordic al #A0 se va putea circula pe o lungime de 21 de km, între intersecțiile cu #DN1, #A3 și #DN2.
Lotul 3 al A0 Nord este construit de China Civil Engineering Construction Corporation (CCECC), pentru suma de 397,99 milioane de lei (fără TVA), asigurată prin Programul Transport (#PT).

GAC

dar cum ramane cu AC complet pe lot 3N, ca sa intre chinezii in paine serios, ca au chef de lucru?! si daca vor lucra chinezii, poate va plusa si UMB, sa avem A de la Dn1 la A1, ca nu-mi fac iluzii cu pizza.