News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6, DN4-A2, A2-DN3 și DN3-DN2.

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 15 Guests are viewing this topic.

mike_us

Simplist uitându-ne doar la procente sunt la in jur de 70%. Nu prea cred ca pot face constant mai mult de 3% pe luna. Deci încă vreo 10 luni, daca as pune bani mei as zice mai, iunie 2025.

alexd4u2

Salut! Va prezint A0S1, Tronson DJ301A - Nod Rutier A2:

adix


danutzu_1069

Filmarea se axează mai mult pe organizarea de șantier (viitoare), cred ca va fi si aici ceva.
Parca s-ar vedea ceva activitate si pe malul lacului, acolo unde este Extreme Parc.

dr4qul4

Daca asa arata un atac, mai bine se retrag
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

alecu26

Din nou...pe A7, orice in afara de Cocoasa si prelungirile ei sa fie folosibila pana la primele noduri e un mic miracol. Sunt foarte multe care vor fi la limita....poate o sa mai intre cate ceva.
Deci anul asta avem Alarko in cateva saptamani si cocoasa. Pt orice altceva sa multumim la toti zeii.
PS: sa vedem partea frumoasa, la anul ne vom plictisi de inauugurari si vor fi usor de ghicit, fiind "pariuri" sigure.
Cel mai probabil.anu viitor va fi anul record, si va fi imposibil de doborat ulterior.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adix


adix


Ionut

Stilul ăstora e chiar mai chinuitor decât al grecilor. Trebuia deja să circulăm. Hai nu la termen, dar în decembrie. Hai nu în decembrie, în martie. Și cred că ne apucă august... oricum o mai freacă 4 săptămâni minim. Incredibil.

oneLess

Dar măcar sunt predictibili față de greci !  :)

danutzu_1069

Breteaua spre Constanta este in perioada de descânt.. Sper sa nu stea decopertata porțiunea aia cat a stat cealaltă...
Nu de alta, dar e bretea esențiala pentru darea in circulație.

stangabriel

In ultima filmare se poate vedea la min 9.20 ca grinzile extra de sub Nodul A2 - A0 au fost piconate si scos fierul.  Mai sunt unele sus.

Multumiri.

mihai1

Asa s-a zis si anul trecut, ca in 2024 record, 100-150km de autostrada, A0 sud integral, 50+km pe A7. Nu o luati gresit, si eu as dori ca anul viitor sa avem record, dar sa nu uitam ca UMB are lot pe A8, pe A1 si pe A3 de finalizat pana in 2026, la care trebuie sa bage viteza ca sa prindem banii din PNRR. Speram totusi peste 100km in 2025

Skynick

Breteaua aia de legatura spre A2 - Constanta, trebuia si ea facuta la doua benzi, ca sa fim si noi un pic cu gandul inainte, nu inapoi.

dargauda

Da acolo va fi un punct negru,cu un grad ridicat de acidente,o gatuire absurda cu banda de acelerare scurta si ingusta >:(