News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

mike_us

Așa încet turci totuși s-au mișcat totuși mai bine ca greci si au putut sa si inaugureze bucăți cind au terminat. Ar fi interesant daca experți de pe forumul asta i-ar putea compara cu cifre (gen ce întârzieri au fiecare care e din vina companiei nu a statului)

survola

Important e să termine luna asta legătura cu A2, restul va fi istorie.

oneway

A1-A0 - Pe partea cu Emag(sens Bucuresti-Pitesti) bretelele de viteza de au strat de uzura la nivel cu A1 si s-a inceput armarea pe deschiderea podului peste A1(aceeasi parte)
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

adix


Feri

Tot AKTOR:

A0 Sud Lot 3: progresul lucrărilor în iunie 2024

Ionut

Băi nici să ne aburească nu sunt în stare. Tot insistă pe pasajul ăla peste CF la care avansează cu viteză maximă de 0 km/h.

Cetatean

Nu gasesc firme cu Afer,din cauza lucrarilor de pe coridor,sa le faca pasajul :))))))) :p

voicul

@survola In orice situatie exista sanse.
In cazul de fata: sa termine luna aceasta ... da exista sanse de pana la 0% sa o faca.

Eu inca mai sper la un 15 Iulie (inca in carti).

Puffyk 1

#10388
Și eu la fel! Chiar mi-am amânat prima ieșire la mare pentru că vreau să merg direct Bragadiru - Eforie.....  :p

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AdrianB1

Am intrebat pe cineva care lucreaza la A4N ce se intampla pe-acolo. Se pare ca de saptamana viitoare vor sa inceapa serios lucrul la pasajul peste calea ferata, mai vin niste oameni pentru asta, inca nu stia de unde. Mai zicea ca pilotii forati sunt facuti pe ambele parti, nu doar pe sud, trebuie doar dezgropati. Din pacate omul nu stia nimic despre restul proiectului, zicea sa mai intreb peste vreo luna.

Ionut

Da da, celebra lună de după. Sau două săptămâni.

GAC

pentru situatia nefasta de pe A0N4, constructorul nu are nicio vina. oamenii au primit AC pe o parte din lot, au facut coloanele forate si acum trec la elevatii; grinzile sunt deja executate.


dr4qul4

@GAC sper ca esti sarcastic.
Puteau sa faca tot pasajul peste CF cu AC-ul ala, nu doar pilotii forati.
AU primit extensii cate si cat au vrut.
Contractul este semnat in 31.08.2020, 12 luni proiectare + 18 luni executie.
LUNGIME: 4.47 KM

Dar ei sunt in termen....
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist