News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

adix


oneway

La 4:04 au inchiriat masina de pompieri ? :lol:  :lol:  :o
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

robert_b

Pana nu o sa termine Pizzarotti- Retter A0N-Lotul 1, oare nu este posibila o deschidere a lotului Aktor cu un giratoriu provizoriu pana la DJ601A, in Bâcu ? Pentru cel putin 2 ani, cu siguranta ar fluidiza traficul de pe DNCB in zona Dragomiresti dar si la intrarea pe A1 din centura.

naivu

^deocamdată mai ai un an până dă Aktor în circulație până la A1, nu știu cine se va mai stresa să facă descărcare provizorie la Bâcu pt anul rămas  :)

vm75

^^Buna idee! Eu as propune chiar sa se deschida cei 2 km Aktor din A01N cu descarcare parțială in DJ601A imediat ce se finalizează nodul A0-A1. Beneficiile pentru relatia Pitesti- Bucuresti Nord / NV ar fi foarte mari (cu siguranță s-ar mai elibera presiunea pe nodul A1-DNCB). N-ar avea niciun sens sa astepte sa se termine tot lotul Aktor, chiar ar putea deschide in 2-3 luni aici.

Radu_A

#10355
^^^

mi se pare mie sau lucrurile chiar s-au miscat bine la structurile alea?

cb

Like a charm.
Uite cum arăta pe 18 aprilie, tot în filmarile lui @adix.
 




mike_us

Au prins un pic de viteza Aktor. Poate nu suficient cit sa termine anul asta dar aproape sigur pina la vara urmatoare termina daca mentin ritmul asta.

vladfero

Cred ca s-a mai discutat ca nu este posibila o conexiune provizorie a A0 cu DJ601A din cauza diferentei mari de cote, nivelul terasamentului autostrazii fiind destul de sus in acea zona. Sper ca nu ma insel dpdv memorie si, in acelasi timp, sper sa ma insel si sa fie posibila o conexiune.

aby28

Daca nu au facut descarcare provizorie pana in DN2, nu o sa faca nici la un DJ...

madac

Capat lot 3 sud , intersectia cu DJ601A.


Powered by API/PUM imgur uploader

Feri

Mulțumim Construim România!

Autostrada de Centură București #A0 Sud Lot 1 | A2-DJ301A | Alsim-Alarko | 2024.06.06

oneLess

#10362
^^ , Aaaa, au de făcut și un pasaj aici la DJ601A (harta API) . Cui îi trebuie ...

panzer

Foarte buna filmarea de la Construim Romania. Drona jos pentru detalii.

A aparut si masina pentru marcaje. Intre bretele continua curatenia. Nice.
Breteaua A0 => A2 insa mai are nevoie de atentie.

mike_us

#10364
Arata aproape gata. Cu un pic de noroc ar trebui sa termine într-o luna.