Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 28 Guests are viewing this topic.

irirat

^probabil ca durata necesara pentru a finaliza lucrările neîncepute depășește durata necesară finalizării lucrărilor în curs... >:(

cristian12



Cred ca la nodul A1 cu A0 ar merge creat un giratoriu si apoi creata o bretea de legatura cu A1 (similar cu ceea ce se construieste pe cealalta parte a podului). In felul acesta camioanele Emag pot iesi in A1 (trec podul si apoi prin intermediul bretelei ies in A1) si apoi mai departe pot accesa nodul rutier cu A0.
In giratoriu as baga si breteaua care coboara de pe podul care supratraverseaza A0 si as renunta la cea care se uneste cu breteaua nodului.
Ce parere aveti?

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneway

A1-A0 Coada de la Gorjului pana la Km19. 



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

adix


Puffyk 1

Este clar! Mici echipe, de colo-colo.... Va fi gata cand se termina si se va termina cand va fi gata! Pacat de sufletul pus de noi pe aici....! :zen:

Feri

Mulțumim Construim România!

Autostrada de Centură București #A0 Sud Lot 1 | Nod cu A2 | Alsim-Alarko | 2024.05.28

oneway

Predale la 2 macarale?? Astia chiar vor sa termine anul asta:)) Pe deschiderea din dreapta mai
lipsesc cateva



Powered by API/PUM imgur uploader
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

adix


Ionut

Doamne parcă mă uit cum se usucă vopseaua.
Hai măi fraților turci!


Nici cu grecii nu-mi e rușine. De fapt îmi e.

Feri

Quote𝗦𝘁𝗮𝗿𝘁 𝗯𝘂𝗻 𝗽𝗲 𝗰𝗲𝗹 𝗺𝗮𝗶 𝗻𝗼𝘂 𝘀𝗮𝗻𝘁𝗶𝗲𝗿 𝗱𝗲 𝗹𝗮𝗻𝗴𝗮 𝗕𝘂𝗰𝘂𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶
Pe cel mai nou șantier al 𝗔𝘂𝘁𝗼𝘀𝘁𝗿𝗮𝘇𝗶𝗶 𝗕𝘂𝗰𝘂𝗿𝗲𝘀𝘁𝗶𝘂𝗹𝘂𝗶 𝗔𝟬 𝗡𝗼𝗿𝗱, respectiv 𝗟𝗼𝘁𝘂𝗹 𝟯, stadiul lucrărilor este următorul:
✅️ este în curs de finalizare organizarea de șantier;
✅️ se lucrează atât la partea de drumuri, cât și la structuri;
✅️ pentru pasajul de la km 40+134, au fost forați, armați și betonați 95 piloți;
✅️ pentru pasajul de la km 40+850, au fost forați, armați și betonați 6 piloți;
✅️ se pregătesc platformele de lucru pentru execuția piloților pentru fundațiile pasajului de la km 39+612;
✅️ au fost turnate fundațiile de beton pentru două podețe;
✅️ se execută lucrări de umpluturi cu pământ pe mai multe secțiuni ale traseului;
✅️ se execută lucrări de umpluturi cu pământ îmbunătățit cu lianți hidraulici la două bretele aferente nodului rutier A0 - DN2;
✅️ se execută lucrări de excavație la bazinul de retenție a apelor pluviale de la km 39+700;
✅️ se lucrează la relocarea rețelelor de telecomunicații și energie electrică în zona DN2, pe ambele părți stânga/dreapta (km 13+950);
✅️ se lucrează la relocarea rețelei de canalizare în zona Ocean Fish (km 40+140).
Constructorul prioritizează zona nodului rutier A0 - DN2 din Lotul 3 Nord în scopul facilitării folosirii descărcării traficului rutier de pe A0 dinspre Autostrada București-Ploiești #A3 spre DN2, astfel încât să putem circula pe întregul Lot 2 Nord, pe care l-am dat în trafic parțial la sfârșitul anului trecut, până la sfârșitul acestui an.
I. Scrioșteanu FB / TheRomanian YT


GIV

doamne, cat populism   >:(  lucrarile au inceput acum ? si e doar pe segmentul cu ac pentru a se putea folosi tot lotul 2 de pe nord, deci care e noutatea.. fereasca sfantul

cb

În lipsă de altceva, o poză de la traversarea peste DJ601, Bolintin Ciorogârla, care nu prea apare pe filmarile din dronă.

Față de acum o lună cred că nu s-a făcut aproape nimic. Pe parte opusă autostrăzii sunt aceleași 8 grinzi.
In toate filmările lui Scriosteanu din aprilie și până acum, responsabilii de la Aktor tot dădeau asigurări că mai au puțin și pun inclusiv grinzile peste DJ.

madac

Primul strat de asfalt intre A1 si DJ601A pe un sens pe aproximativ 1.5 km.


Powered by API/PUM imgur uploader