News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 34 Guests are viewing this topic.

TibiV

#9360
@danutzu_1069 ,

DNCB DN2-A0 este un caz tragic, insa doar pentru "cunoscatorii localnici" ca noi, greu incercati de "competenta" autoritatilor...

Eu am incercat sa dau doar un exemplu usor de inteles, dar relevant pentru toti cei de pe forum, privind mizeria CNAIR-ista.

@panzer ,
inca doua licitatii si ajungem la 0% (zero la suta) - care este de fapt situatia reala pe DN2-A0...  :((
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneLess

#9361
Pentru mine important este că se muncește pe Tronsonul 1.
Nu a văzut zona atâtea utilaje și muncitori și materiale în șantier pe vremea lui t1rema!
Câte sunt ele acolo ... Poate mai plusează ...

Poate de luni după vacanță vedem și ceva foreze zburdând pe T4 !  :)

Eu sincer nu am așteptări pentru anul ăsta dar vine el și 2025!

Sper să fie bani pentru !
T3 la 2 luni după ce a fost dat în circulație are 65,57 % procent finanțare la o execuție estimată la 97,50 % ... Harta CESTRIN actualizată azi susține asta.

oneLess

Iscoadele nu dau nimic de veste ?  :((
În Ardeal au dat de aseară !  :)

Ramsil

Aseară am întâlnit câteva mașini de UMB ÎNTRE Colonești și Pitești.
Posibil sa înceapă lucrările la Tronsonul 4.

Ionut

Oh wow. Vești proaste.
Nu am găsit utilaje azi pe CraPi4...

miahi

Sunt toate la Timisoara, unde "arde buza", electoral vorbind.

Ionut

Păi și capacitatea? Unde e capacitatea?

Ionut

Dar poate nu m-am făcut înțeles. Nu este NICIUN utilaj pe șantier, nici pe traseu și nici în organizare. Săptămâna de pauză a fost aia trecută și lucrează pe alte șantiere. Deci practic aici au părăsit șantierul.

Sincer, nu mă așteptam. Mă gândeam că vor reduce la minim acolo unde nu e prioritate pe 2024, nu că vor pleca de tot... Nu îmi aduc aminte ultima dată când am văzut un șantier părăsit de UMB.

oneLess


oneLess

^^ , sunt exemple. Lugoj-Deva, la Cosmești și Galati au părăsit prin neprezentare ...

Ionut


Gio



Ciprian85

Din ce se aude prin "piață", pana în mai nu o sa fie mobilizare pe lotul 4. Din mai se aude ca vor mai revoca personal de pe A7.

Ionut

Jale. Vai și amar, nimeni pe șantier de la UMB, doar câțiva muncitori la relocări utilități (subcontractori).

Doar coperta. Mâine seară poziție și filmare publică. Filmarea este deja live pentru patreoni.