News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.

gruia88

#9255
Am văzut 2 dube la pasajul peste CF Craiova Pitești , se pare ca se apucă de structuri.

📸 Vezi această postare pe Facebook https://www.gds.ro/Local/Dolj/2024-01-18/au-fost-reluate-lucrarile-pe-tronsonul-1-al-drumului-expres-craiova-pitesti/

Geri

Cateva cadre de pe Tronsonul 1 - Craiova - Pitesti - DEx12


gruia88

Este bine ca baga la structuri eu am o întrebare , mai sus in articol ei zic ca in August 2024 o sa aibă toate grinzile și structurile sus , credeți ca pot să termine până la final 2024 in condițiile astea!

" Antreprenorul a declarat că a încheiat contracte ferme pentru livrarea și montarea tuturor grinzilor la poduri și pasaje până la sfârșitul lunii august 2024."

Dani285

Buna dimineata!
Am si eu o rugaminte, poate cineva sa posteze din nou documentatia tehnica a drumului Dex12. am incercat sa o descarc din paginile anterioare dar imi zice ca au experiat link-urile. Sunt student si as avea nevoie pentru lucrarea de licenta!

Va multumesc aniticipat!

dumbravaandrei

#9259
^^ dupa ce ai grinzile montate, in caz ca nu te apuci sa le freci cu menta, in maxim 3 luni se poate circula pe podul ce le contin.

paullie

Se mai freaca si menta la greu uneori. Vezi pasajul de la nod Valea Mare (Slatina Nord)

tom_sawyer

#9261

oneLess

La Digi24 au lăudat de dimineață hărnicia băieților de pe T1 care își fac încălzirea la structuri aici pentru cele 2 viaducte pe A3 scoase din contractul UMB! Să fie că se primește ...

Konter

Lucrările pe tronsonul 1 al drumului expres Craiova – Pitești au fost reluate de către constructorul turc.

Drumul de 17,70 km (Craiova – Robănești)  urmează să fie finalizat și dat în trafic în primul trimestru al anului viitor.

La începutul lunii ianuarie progresul fizic total al lucrărilor era de 59,50% (progres fizic la rezilere 57.06% și progres fizic pe noul contract – 2.44%)

În prezent, se execută lucrări de armare, cofrare și betonare la toate structurile, precum și aprovizionare materiale de umplutură. Antreprenor este asocierea Ozaltin Insaat Ticaret Ve Sanayi AS (lider) – Strade Bauunternehmung SRL – Visio Construction Works SRL a

În această perioadă nu pot fi executate lucrări la terasamente din cauza gradului mare de umiditate din sol, în șantier fiind mobilizate utilajele necesare începerii și acestei activități.

Antreprenorul a declarat că a încheiat contracte ferme pentru livrarea și montarea tuturor grinzilor la poduri și pasaje până la sfarșitul lunii august 2024.

Valoarea proiectului este de 439,29 milioane de lei fără TVA.

Tronsonul 4 Colonești – Oarja – Pitești

Asocierea SA & PE Construct SRL – Spedition Umb SRL – Tehnostrade SRL execută lucrările pe drumul de 31.82 km.

La începutul lunii ianuarie, anul acesta, stadiul fizic al lucrărilor era de 42,5%.

Drumul urmează să fie finalizat și dat în trafic anul acesta.

Valoarea proiectului este de 754,92 milioane de lei fără TVA (ca urmare a încheierii actului adițional).

Tronsoanele 2 Robănești – Slatina și 3 Slatina și Colonești au fost date în trafic în 2022, respectiv 2023.

https://arenaconstruct.ro/drumul-expres-craiova-pitesti-cum-progreseaza-lucrarile-pe-tronsoanele-1-si-4/

oneLess

Quote from: oneLess on October 08, 2023, 10:10:42 PMLicitația [CN1055924]

Acord cadru- Lucrări de întreținere curentă – estetică rutieră și scurgerea apelor anul I–IV – Lot Drum Expres DEx12 Craiova-Pitești

Are estetician desemnat din 06.10.2023 12:43

Unul din cei 5 care au participat:
1. Ofertant unic : T DANCOR ROMCONSTRUCT
2. Ofertant unic : SC GLOBAL INDUSTRIAL SRL
3. Ofertant unic : SC. CONSTRUCTII GENERALE OLTENIA .SRL
4. Asociere : INDEPENDENT AMA (Leader),RESCOMT
5. Asociere : SABINA & STEFANA CONS (Leader),CONSTRUROM S.A.

Va urma ...
Atribuită din 16.01.2024, cu siguranță unuia din cei 5 ofertanți!

Akittaqi

#9265
Am trecut acu 2-3 zile noaptea pe expres si spre surprinderea mea am intalnit multe camioane Mineralport si Ozaltin pe ambele directii de mers. Se pare ca totusi vor sa isi termine lucrarea in timp pe T1.

gruia88

Păi am văzut ca Ozaltin a depus și pe A3 , plus viaductele de pe lotul UMB , probabil s-a mai ruleze din forțe , termină DN6 muta pe T1 după mai în Nord .

Poate totuși fac o surpriză cu sfârșitul lui 2024 o să vedem cum evoluează .


GIV

Quote from: oneLess on January 23, 2024, 06:51:47 PMAcord cadru- Lucrări de întreținere curentă – estetică rutieră și scurgerea apelor anul I–IV – Lot Drum Expres DEx12 Craiova-Pitești

de ce e nevoie de astfel de lucrari? de ce nu se ocupa constructorul ca e lucrare in garantie iar dupa expirare drdp?

oc7avian

Ce treabă are garanția cu întreținerea curentă? Că doar în garanție nu stă constructorul să spele WC-urile în spațiile de servicii  :lol:

cosss

Se aude ca Mineralport a început sa lucreze și noaptea.  O:-)