News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 18 Guests are viewing this topic.

rezin

 Cuget că ar putea să încerce să coopereze cu Selina.

dumbravaandrei

Mai șezi nițel înainte să cugeți că poate nu mai e nevoie...

rezin

#9242
Victoria vine prin numărul mare de consilieri,care pot idetifica soluții și nu prin lipsă de chibzuință.

oneLess

#9243
@Raducu Popa (Raducu P Drum) s-a plimbat acum 2 zile pe T4 !


oneLess

#9245
Pun eu să fie și aici pentru că se pare că a uitat de noi Raducu P Drum!

Mulțumim @Raducu Popa !

Mulțumirile către Răducu pe Youtube, vă rog colegii!

DRUM EXPRES DEx12 Craiova - Pitesti | Tronson 4 DJ659 - Colonesti | Stadiu lucrari 10.01.2024





voicul

Quote from: cosss on January 13, 2024, 01:34:47 PMPustiu...

Pai si cum te asteptai sa fie? (la maxim 0 grade si cu zapada pe pamant, care probabil e si inghetat)

O parte din nerabdare de pe forum e de inteles, dar zic ca trebuie sa fim realisti.
Realist nu este: tin cainele in casa ca e frig, dar constructorul TREBUIE sa fie in santier.

naivu

Și mai este un aspect. UMB trage mult de angajații săi pe final de an (și nu numai), poate pe o parte chiar i-a chemat pe șantier într-una din săptămânile libere. În contrapartidă le oferă o pauză mai generoasă la început de an. Care știe mai bine să mă contrazică, dar eu nu am văzut, în nici un an, UMB la lucru între Ajunul Crăciunului și 15-20 ianuarie!

horatiu.cosma

Pe 16 și 23 ianuarie au început anul trecut.

oneLess

#9249
În filmările lui Marius de anul trecut se vede și reiese din comentariile pe YT că pe 08.02.2023 nu se întorseseră la muncă pe DEx12.
În filmarea din 15.02.2023 se văd portocalii la treabă.
Dar asta în filmările de atunci că acum cu AI poate sunt deja acolo și nu-i vedem ...  :)

danutzu_1069

#9250
Ca tot ma uitam pe ROGOP pentru o alta postare, ar fi de spus ca cei de la Ozaltin au emis pe data de 10 ianuarie o prima factura pentru lot 1, in valoare de 10.305.237,55 lei

Sau ca sa ma exprim.... jurnalistic, " Potrivit datelor financiare pe care le-am consultat.."  :lol:  :lol:  :lol:

cfdp

Apropo de activitatea in santiere.
Cand lucram pe santier , de obicei persopnalul TESA revenea la lucru in ianuarie "de obicei concediul se putea da in timpul anului" pentru inventare situatii, pregatire productie in anul ce urmeaza, organizare...
Muncitorii din pacate, era o practica sa ii dai in somaj pe perioada de iarna si sa-i reangajezi pe parcurs in functie de cum se incepeau lucrarile.
Acum in aceste timpuri este riscant sa mai practici asa ceva. Firmele serioase in luna aceasta de obicei dau concediile de odihna restante si libere  PLATITE, pentru recuperarea oamenilor. De aceea este acalmie generala pe santiere. In plus se urmareste si evolutia vremii. Pe inghet exclus terasamente sau sisteme rutiere. Se poate lucra la structuri cu restricii la turnare betoane

Skynick

Oricum s-au schimbat lucrurile. Si cu incalzirea globala dar si cu munca.
Imi amintesc acum 8 ani pe forum cum perioada asta era complet moarta pana in aprilie.
Era concurs cine vedea primele utilaje mult dupa martie.

In ultimii ani s-au castigat cel putin trei luni de munca pe santiere.


gruia88

Am trecut de dimineață , alt participant la trafic a vrut să intre pe T4 de pe T3 niște semen rupte și urme de plastice .

Ce am văzut interesant cum intra pe T3 dinspre Pitești Tir-urile, și anume fac un giratoriu complet și după aceea intra pe acel drum , probabil virajul la dreapta e prea strâns și e mai lejer așa.

Deja erau ceva echipe de întreținere pe T3, mai strângeau ceva șuruburi pe la parapeți pe T3 mai trăgeau ceva cablaje dar păreau echipe locale nu ale UMB.

Plus am văzut ceva utilaje de relocări înainte de OMV Albota, sens Pitești Craiova , poate relocări utilități unde o să fie nodul cu drumul de legătură.