News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 12 Guests are viewing this topic.

oneLess

#8760
^ Eu cred că se gândește că după ce se deschide în mai la anul DEx6 cu hobanat cu tot care duce în giratoriul care nu are AC încă, se vor elibera echipe de acolo și vor fi mutate pe DEx12 T4 ca să ajute!

LE: Am pus cu italice, poate se înțelege mai bine sarcasmul meu malefic!

alexV


Radudbr

Nu cred ca se pune problema sa mute echipele de pe DEx6 tocmai pe DEx12 in conditiile in care sunt zeci de structuri pe A7 care asteapta intariri. Plus ca nu are logica d.p.d.v. al optimizarii costurilor interne ale UMB. Cel mai probabil pe T4 vor lucra doar cu o parte din echipele de pe T3, iar o parte vor fi mutate pe A7. Deci tot ce e pe DEx6 va merge pe A7. Asa cum si pe A0, doar o mica parte vor ramane pe LOT4 nord, restul mergand de asemenea pe A7. Doar asa banuiesc, avand in vedere modalitatea UMB-ului de a muta echipele :D

ovicor

O sa le trebuiasca si pe Margina- Holdea, si ala e pe PNRR!

horatiu.cosma

#8764
Nu se termină nimic la Galați în mai, dar asta e off topic. O imagine bună va fi comparația CraPi3 la momentul decembrie 2022 (50% stadiu, săpături și umpluturi aproape gata, mare parte din poduri gata, zeci de km de rigole) cu viitoarea filmare cu CraPi4 la momentul decembrie 2023.


mike_us

Cu lotul 3 e clar e pe final singura necunoscuta e in Decembrie sau Martie/Aprilie. Poate pe lotul 4 se pot concentra să termine mai repede pina la Albota. Citi km sunt pina la Albota in jur de 20?

dr4qul4

Eu cred ca termina pe DX6 in Mai si aduc intariri la nodul cu A1, ca sa termine si DX12 pana la sfarsitul anului.
Bineinteles, vorbim de 2025.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

oneLess

Poză

Își publică singur colegul filmările, dar de obicei o țâră mai târzior, prea caldă ...





alexd4u2

Salut! Va prezint DEx12 Tronsonul 3, lucrari in zona Jitaru. Enjoy!

gabi00ro

salut. am fost ieri la pasajul de la Jitaru, la fel cum se vede si din video, mie imi pare ca mai este destul de mult de lucru in special la capatul dinspre Pitesti. Gabioanele pe o parte ereau la 1.5m ridicate iar in celalta parte poate putin peste 2m. incarcatura / balast aproape nimic, aproape de cota 0. mai sunt 6 saptamani pana la sarbatori fara a lua in considerare saptamana libera, iar prognoza arata ca va fi cel putin 1 zi pe saptamana cu ploaie. si apropo asfaltul pe pasajul de la valea mare este cu cel putin 3-4 cm (vazut din masina) mai inalt decat cel pe beretele, deci clar acolo nu este stratul final, plus marcaje etc.

GIV

din toata graba asta iar o sa iasa calitate...

Ionut

Vreți și calitate... da bravo mă.

GIV


Duta C

Peste 3 luni o sa sarim ca-n filmele americane la trambulina jitaru :D  :D ...aterizam direct la colonesti!

oneLess

CraPi 3 - Sentinel

Poza mică e din 09.11.2023, cea mare din 14.
Mie mi se pare mai multă negreală la pasajul mic de la Valea Mare!