News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 26 Guests are viewing this topic.

oneLess

#8610
Apare acum și pe harta API parcarea aceea ca fiind deschisă! Pe ambele sensuri.
Km 57+/- cred că e pe acolo, înainte de a ieși prin nodul Valea Mare în DN65 spre Pitești dacă vii dinspre Balș (era să scriu dinspre Craiova  :(( ).



oneLess

#8611
Cam așa cred că o să arate cele 2 ziduri la Jitaru între cele 2 viaducte. Poza asta e de mai sus cu vreo 500 de metri de la Piscani.



mike_us

Eu sincer sunt impresionat cit de mult au asfaltat de la ultima filmare. Cel puțin pe partea de asfaltare se pare ca se apropie de final. Da mai sunt parapeti, marcaje .... dar per total arata bine as zice peste 80-85%.

carutasul

parapeții și marcajele sunt operații rapide. Partea bună e că dacă le termină pot să elibereze forța de muncă pentru alte lucrări, că momentan asta mi se pare esențial, și pentru UMB și pentru programul de autostrăzi. Dacă începe o perioadă cu ploi tot ce e posibil să nu reușească să termine pasajul și cred că nici dacă ajungem la temperaturi aproape de zero nu se mai poate lucra la terasamente, însă deocamdată "încălzirea globală" e în favoarea noastră, dacă noiembrie e în media ultimilor trei ani mai sunt ceva șanse...

oneLess

#8614
Din documentația pentru licitația [CN1057287]

"Acord cadru – Servicii de ordine si curatenie in spatiile de servicii de pe Drum Expres DEx12 Craiova-Pitesti (pe o perioada de 24 luni)"
care este în desfășurare, cu 5 oferte depuse și evaluare cu data limită 21.02.2024,

reiese că poziția parcărilor în oglindă deschise este la km 55+300!
Deci Km 55!

BigZ

Stratul proaspat ce se vede pe multi KM nu este de uzura, nu?

Ionescu Marius

Eu cred stratul de asfalt este de uzura . Pentru parapeți si iluminat ,  cred ca se apelează la firme sub-contractoare !


Ionut

La ce oră?
O fi tot cu borduri?

Duta C

 :lol: Cred ca la prima ora ,cind rasare soarele!

GIV

m-am trezit si eu dupa cateva zile de la filmare.. dar umb nu are finisor cat calea de rulare? sau nu are capacitate statia de asfalt? din ce am vazut eu au asfaltat cate o banda pe fiecare sens..

danutzu_1069

Doar Aralko a folosit finisor pentru 2 benzi UMB doar d-alea de o banda...

horatiu.cosma

Au avut la un moment dat unul lat cât sensul, probabil l-au vântul, le place mai mult cu doua cu care vin în paralel (cel puțin la uzură). Are capacitate stația, e din aia mare. Aceeasi cantitate dacă mergi cu unul singur 4km vs cu ambele in paralel 2km.

danutzu_1069

Mi se pare ciudat sa fie mai bine cu doua decât cu unul lat... Si este evident de ce.... Nu de puține ori am văzut "fisuri" pe linia dintre benzi... si asta la asfalt asternilut în același timp...
🤔

Sagitarius

Nu au nicio treaba fisurile cu 2 finisoare in paralel