News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Quote from: alecu26 on October 05, 2023, 09:51:21 PMOzaltin si Visio au mari probleme. Ar fi fenomenal de bine ca Mineral port sa fie ala.care duce proiectul in carca...dar si asta e greu.
Nu înțeleg cum pot câștiga licitațiile toți faliții. Sau a contat doar că era MineralPort în asociere?

CapitanulPtk

Intrebarea mai buna este de ce nu au licitat si alte firme aici.

oneLess

Mineralport nu apare în poza de grup

DEx12 T1 - atribuit către

2. Asociere : OZALTIN INSAAT TICARET VE SANAYI A.S. (Leader),STRADE BAUUNTERNEHMUNG,VISIO CONSTRUCTION WORKS,

Denumire operator economic - Calitate

OZALTIN INSAAT TICARET VE SANAYI A.S. - Ofertant (leader)
ELEKTRA INVEST - Subcontractant
Muzeul Olteniei Craiova - Subcontractant
STRADE BAUUNTERNEHMUNG - Ofertant
VISIO CONSTRUCTION WORKS - Ofertant
GEOSTUD - Subcontractant

sursa SEAP

Nu înțeleg de ce li se cântă prohodu' chiar de acum!
Drobul de sare stă cuminte pe casă! Nu cere să fie împins!

alecu26

Strade aia cu nume german e acelasi lucru cu Mineralport.
Drumurile noastre POATE;

Tavi

Enigma de la Colonesti s-a descifrat? Știm ce se va întâmpla? Și, mai ales, când?

Ionut

În opinia mea nu e nicio enigmă. E doar (încă) o promisiune care nu se va îndeplini. Unde ar fi minunea să mă înșel...

Ei nu au făcut o banalitate de descărcare pe A0N2 și ABIA au făcut la Porț/Suplacu.

Fac aici?

hefaistos

1. Lasi traficul pe breteaua de deviere
2. Amenajezi un giratoriu din bidoane la intersectia dintre bretea si DEx.
Gata descarcarea temporara de la Colonesti!
Nu stiu daca va fi chiar atat de rudimentara, dar sunt sigur ca va fi mai aproape de solutia asta decat de un nod adevarat.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

oneLess

#8572
^ Da, se primește și așa, numai să fie ceva, nu ca la DJ200.

Eu mă gândisem la:
1. finalizezi și dai drumul la pasaj că oricum trebuie făcută asta și muți circulația DN65 pe sus
2. ai loc de joacă liber jos pentru construit giratoriul temporar, poți să-i pui și coviltir
3. după finalizarea giratoriului se mută toată circulația pe jos, DN65 + DEx12 și se închide pasajul circulației pănă la terminarea T4 Colonești-Nod Albota!
Doar suntem obișnuiți cu pasaje închise!
Șî parcări!

Vise!

Tavi

Multumesc @hefaistos! Nu poate fi mai simplu de atât. Și se poate face în câteva zile. Dar pare sa depindă de Jitaru și Valea Mare. Plus, o mulțime de detalii. Fără punctele critice rezolvate nu exista obiectul descărcării. Undeva la finalul acestei luni o sa fie clare lucrurile. Bine, pentru unii sunt clare de mult. Eu încă mai sper.
@Ionut: Enigma=lipsa planșe.
Politicul? La mine este la capitolul ignore.

paullie

Pai si de ce traficul local pe sensul Pi->Cra sa nu urce pe pasaj? Mai elimini un conflict de trafic in giratoriul de bidoane. Minor ce-i drept dar totusi.

oneLess

#8575
Nu treci și peste pasaj, deci nu este nevoie de niciun Cedează Trecerea sau Stop la intrare/ieșire de pe/din pasaj pentru că nu se intersectează sensurile!

hefaistos

#8576
Eu am prezentat cea mai simpla varianta de executat (care e si ce care va provoca un abuteiaj de toata frumusetea in fiecare duminica dupamiaza (versi tot traficul de pe DX intr-un giratoriu improvizat). Vedem ce vor alege. O aolutie ceva mai complexa am desenat si eu mai jos doar ca presupune ceva munca de proiectare si turnat asfalt, dar asigura fluenta. Si da pentru carcotasi, cei ce vin dinspre Slatina pe DN nu se pot intorce la Slatina pe DEx. Dar cine vrea asta? 





Powered by API/PUM imgur uploader   
Ca explicatie, lasi pe pasaj doar un sens, cel spre Slatina, ca sa eviti intersectarile de fluxuri.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

paullie

Perfect asta vroiam sa zic si eu traficul local pe sensul catre Slatina merge pe pasaj.

alecu26

Quote from: CapitanulPtk on October 06, 2023, 02:39:09 PMIntrebarea mai buna este de ce nu au licitat si alte firme aici.
E un fel de secretul lui Polichinelle.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)