News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 18 Guests are viewing this topic.

TibiV

@sharpe
Eu nu stiu ce postari ti-au fost sterse (mi se intampla si mie sa imi dispara postari, desi teoretic am "rang inalt", dar nimeni nu este "imun"...  O:-)  )

Iar postarile ramase arata ca esti "cu capul pe umeri". De exemplu asta, care imi amintesc ca mi-a placut foarte mult inca de atunci:

Quote from: sharpe on March 25, 2022, 10:30:03 AMFoarte acida evaluarea colegului Tony7Y ....dar din pacate si realista in mare masura. UMB-ul s-a imprastiat pe multe santiere, spre exemplu la segmentul care-l au langa podul peste Dunare baga si noaptea, la lumina reflectoarelor (si asta e doar un exemplu).Sper sa respecte termenele contractuale fiindca o buna reputatie se construieste mai greu decat o autostrada romaneasca si se prabuseste mai repede decat economia rusa in urmatoarele luni.

S-ar putea spune ca ai fost un "vizionar"!

Asadar... De ce te superi pe noi toti?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mike_us

Quote from: dr4qul4 on September 14, 2023, 12:40:25 AMEu ma zis de la inceput ca Jitaru este o simpla formalitate.
Tot eu zic ca T4 (semnat in 17.08.2021 cu 36 luni) nu va fi gata la final de 2024.
Ma multumesc si daca pe 17.08.2024 e gata pana la Albota si nodul cu A1 le mai ia doar 1 an.
Mergând pe varianta ca termina pina la Albota in decembrie 2024. Asta înseamna vreo 80% din 103km pe care UMB i-a avut de construit. 80% gata înainte ca lotul 1 (17 km) sa fie gata. Daca aveam pe toate 4 loturi constructori ca pe lotul 1?

oneLess


Quote from: mike_us on September 14, 2023, 04:08:57 PM... Daca aveam pe toate 4 loturi constructori ca pe lotul 1 ...
Quote from: mike_us on September 14, 2023, 04:08:57 PM... 80% din 103km pe care UMB i-a avut de construit ...
Quote from: mike_us on September 14, 2023, 04:08:57 PM... gata înainte ca lotul 1 (17 km) sa fie gata. ...
:D


oneLess

#8479
^ Rezumat

... bla bla ...
Quote,,Deja au început procedurile de predare a amplasamentului. Antreprenorul are un termen de pregătire a organizării de șantier și aprovizionare cu materiale. A demarat deja și aceste proceduri. În perioada următoare vom vedea utilajele în șantier trecând la execuția pentru finalizarea lucrărilor."
... can can ...
QuoteAutoritățile dau asigurări (n.r.  :D) că până la finalul anului viitor vor fi date în folosință toate tronsoanele, potrivit digi24 . ro.


daniel321

In articolul din gds reprezentantul CNAIR zice ca sa predat amplasamentul organizarii de santier... Am fost in cateva zone unde se putea afla organizarea de santier dar nu este nici o miscare in teren... :o  :o  :o

oneLess

#8481
^ Asta pentru că nu ai așteptat să înceapă perioada următoare!

Daniel, plânge T4 și T3 sughiță, Centura doua italienează, tropăie Filiașul, fornăie Fordul, salutări și dinspre Alexandria, Calafatul o să iasă din hibernare ... Mulțumiiim!


hefaistos

La Jitaru e cu gabioane? Ca dacă e cu gabioane o sa ia ceva timp.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

miahi

^ Este da, se vede in pozele de mai sus cum se ingusteaza terasamentul si probabil vor incepe cu pamant armat si gabioane in zona "neatacata".

horatiu.cosma

Ionuț, deschizi sezonul de pariuri pentru deschidere  :D ?

Ionut

Bineînțeles, mereu e nevoie de bani la bugetul API.

archaeus

@hefaistos e terasament cu pamant armat. Munca de chinez batran :) E greu sa deschida anul asta dar nu imposibil.

oneway

Nu stiu de unde are Ionut atata rabdare cu voi... :o sincer...
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

tom_sawyer

#8489
Autorizatie nr. 54/12.09.2023 - ,,DRUM EXPRES CRAIOVA-PITEȘTI, Tronson 3, km 57+550-km 89+300 și legaturile la drumurile existente-Etapa III"

https://www.mt.ro/web14/documente/interes-public/autorizatii/2023/54/AC%2054.pdf

MT

Printre altele:




Powered by API/PUM imgur uploader