News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Quote from: horatiu.cosma on July 20, 2023, 01:34:39 PMO mare dovadă de competență și profesionalism să organizezi o vizită a DG CNAIR și secretarul de stat responsabil de rutier pe un șantier fix în ziua în care nu se lucrează  :lol: . Pe vremea lui Cuc și a lui Ștefan Ioniță mai erau astfel de genialități  :D . De fapt e logic, organizatorul principal era și atunci, e și acum (Șerbănescu).
Cred că le-au umplut UMB-iștii frigiderele până la Crăciun...

Tony7Y

Exista ceva detalii despre solutia tehnica pentru descarcarea temporara de la Colonesti?

alin2pas

Mai bine că au organizat vizita în șantier când nu s-a lucrat și nu era atâta praf, gaze de eșapament, zgomot etc, pentru că altfel ar fi cerut respectivii și spor de condiții vătămătoare  :lol:  :lol:

mirceaeliade

^la Colonesti cred ca e licitatie pentru SF cu PRE-fezabilitate. Deci nu cred ca sunt prea multe date specifice, in afara de ce e prin pdf-urile de la licitatie:
http://www.e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100165945

ion59

Termen de depunere si deschidere a fost 26.06.2023! Dupa cum nu se intampla nimic, mai vedem la anul!

Ionut

E o promisiune fără acoperire, evident. Nu înțeleg ce tot dezbateți. E vorba de ceva temporar, nu de acea licitație. Evident că dacă stăm după licitație nu se întâmplă nimic anul ăsta în teren.

amedeog1

Aveti noutati despre semnarea contractului pt.T1?

oneLess

Nu s-a făcut încă nici atribuirea după desemnarea necontestată.

a.l.x

Atribuirea de pe SEAP(cred că la asta te referi) apare după semnarea contractului.

mike_us

Nu cred ca a contestat nimeni deci probabil se poate semna.

a.l.x

#8230
^
Quote from: a.l.x_s on July 12, 2023, 03:23:22 PMNu a contestat UMB.
Și da, se poate semna, dar aparent CNAIR a hotărât că nu prea mai vrea să semneze nimic,A0 lotul pizzarilor , A6 2 loturi dintre care unul așteptă de 5 luni , DX12 , A13 2 loturi .

mirceaeliade

IMHO e dovada ca CNAIR are probleme cu finantarea.  Daca aveau fonduri cred ca ar fi semnat mai repede, cum au facut pe contractele PNRR

hefaistos

Nu "e" bani, talpa la contracte?
Sper sa nu ne intoarcem in anii 2017-2019 cand s-a pus frana pe constructii publoce doar ca sa ne incadram in tinta de deficit. Fie vorba intre noi ii tot injuram pe Pizza si Aktori, dar acolo a fost si o cardasie la MT si CNAIR pentru ritmul redus al lucrarilor (si in corelatie al platilor)   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

dumbravaandrei

Sa mai vina toamna, sa mai machiem deficitul, sa se mai intoarca lumea din concedii, ca uita pana la alegeri cine ce a semnat  O:-)

GIV

a mai fost cineva in zona alunecarii supratraversarii(a fost postata la un momentat o poza cu problema) dar la podul cf ?