News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 20 Guests are viewing this topic.

oneLess

#8055
Da, e ciudat și anacronic în același timp pariul colegului. Anacronic pentru că de fapt t1renna a pierdut prin neprezentare și ciudat pentru că dacă câștigă T1 același UMB, s-ar putea să-l finalizeze înainte de T4. E mai scurt, fără păduri, stâlpi și utilități/conducte, are AC ... Posibil asta și dacă câștigă ceilalți. Oricum ar fi bine să avem constructor CU OIL pentru execuție anul ăsta la T1, pentru șansa unei dări în circulație spre final de 2024!

GIV

cat mai dureaza pana se desemneaza castigator pe t1?

oneLess

#8057
^ Răspunsul corect este : cât vrea C.N.A.I.R.!



dumbravaandrei

#8058
La 2 oferte depuse, poate n-o dura evaluarea mai mult de o luna...


amedeog1

Quote from: GIV on June 13, 2023, 01:47:44 PMcat mai dureaza pana se desemneaza castigator pe t1?
L-am auzit pe Grindeanu aseara la stiri ca in cateva zile se stabileste un castigator pt T1. :)

NGC


tom_sawyer

#8062
:lol: Sigur nu e invers? (ca la Tureni?)

NGC


Tavi

Recunosc ca sunt fan UMB dar chiar le plesnise de mult supapa de presiune. A se vedea improvizația (spus cu multă indulgență) de la Zimbor...
Altfel, când îi vedem pe turcabre la lucru daca s-ar semna mâine?

TibiV

#8065

>:(

Cred ca pariul lui @hefaistos revine in actualitate...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Jacob46

CNAIR i-a dat castigatori pe UMB la Timisoara unde are Grinda un interes, fara sa realizeze ca pentru a ajunge la Timisoara de la Bucuresti tot pe DX12 trebuie sa mearga cel putin pana in 2030.  :lol: De vazut daca UMB va contesta.


tom_sawyer

Deci UMB au fost descalificați?

abcxyz

Am presimțit că STRADE sunt mai "bazați"...