News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 28 Guests are viewing this topic.

TibiV

Tot de la BabaDog: DEx12 - T3 Nod Rutier Valea Mare. UMB, Drum Expres Craiova - Pitesti. Situatie Lucrari 15.04.23

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

oneLess

#7921
Tot de la BabaDog

DEx12 - T4. Tronson 4 Oarja - Colonești. UMB. Drum Expres Craiova - Pitești. Situație Lucrări 15.04.2023


LE: A filmat și T3 complet!
Quote- Filmare T4, Negreni, Valea Mare... T3 când vine ? 😔 Mulțumiiim!

- Salutare✌ ! Eu zic ca pana vineri cel tarziu termin de prelucrat imaginile si urc video.


adi_vlad

https://www.gazetanoua.ro/grindeanu-in-iunie-vom-avea-noul-constructor-pe-tronsonul-i-al-drumului-craiova-pitesti.html

In SEAP scrie cu totul altceva  :o :
http://www.e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100224525/

Data limita evaluare tehnica/financiara: 31.07.2023 ora 18:00
si mult mai important Valabilitate oferta: 04.11.2023 00:00
De obicei data de valabilitate este o estimare a datei de atribuire a contractului?

hefaistos

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

oneLess

Ofertele pentru T1 se depun pănă pe 4 mai.
31.07.2023 este data limită pentru evaluare.
Pot evalua și în 10 zile. După încă 10 zile (nu contestă nimeni) semnează contractul.
5 zile reproiectare și pac OIL de ziua copilului!
Câte benzi pe sens ziceați că vreți să aibă ?

Fred

Daca nodul cu A1 inca e cu probleme, exista planuri sa deschida prima data T4 pana la nodul cu Albota? Asta dupa ce T3 ar fi deschis, astfel incat ar fi drum continuu intre Albota si Bals. Daca ar incerca sa deschida tot T4 odata, cu nodul cu A1, s-ar putea sa intarzie cam mult si cel putin pe harta bucata Colonesti-Albota ar fi utila chiar si separat.

Hercule

Quote from: adi_vlad on April 19, 2023, 04:24:19 PM...Valabilitate oferta: 04.11.2023 00:00
De obicei data de valabilitate este o estimare a datei de atribuire a contractului?
Data de valabilitate este data pana la care ofertantul isi mentine conditiile din oferta (pret+calendar).
Daca se depaseste acea data, fara incheiere de contract, trebuie solicitata actualizarea ofertei.
Deșteaptă-te române!

oneLess

#7927
T3 de la BabaDog

DEx12 -T3. Tronson 3 Colonești - Valea Mare UMB Drum Expres Craiova Pitești Situație Lucrări 15.04.2023


oneLess

Azi a fost ultima zi pentru depunerea ofertelor la Centura de Sud Timișoara, contract reziliat cu Tirenna.

Au depus oferte
1. Automagistral-Pivden (Ucraina);
2. Asocierea Duna Group International Kft (lider de asociere) - Duna Construcții RO SRL (Ungaria – România);
3. Asocierea Maxagro Center SRL (lider de asociere) - Drumuri și Poduri Banat SRL – OPR Asfalt SRL - Obras Publicas Y Regadios SA - Dimex-2000 Company SRL (România – Spania);
4. Asocierea SA&PE Construct SRL (lider de asociere) – Tehnostrade SRL - Spedition UMB (România);  :-[
5. Asocierea Super Construct SRL (lider de asociere) - Bauerhof Agrobanat SRL – Rostdorstroy SRL (România – Ucraina).

TibiV

#7929
Si noi ne faceam griji ca "nu mai pot sa duca"...  :D

Doar ca este off-topic aici...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

archaeus

Am citit un articol un GdS unde ziceau ca pe 4 sau 5 mai e data limita pt depunerea ofertelor....poate vedem si la noi minunea cu UMB!

oneLess


GIV

curios ca merg la timisoara.. fac excursii probabil.. adica daca s-au bagat la timisoara mi s-ar parea mai usor sa ia si t1 de aici

Fenrir

Astazi la ora 17 portocalii erau cata frunza, cata iarba la Valea Mare insa nu si in jurul supratraversarii de pe DN65. Pe malul vaii dinspre Arges(44.49668,24.45039,16) am vazut multe camioane, cateva compactoare si acel utilaj alb care imprastie nisip si prevesteste aparitia asfaltului :)
Mie imi este clar, anume asfaltarea supratraversarii se va face odata cu T3 sau o buna portiune a acestuia.

Bachus01

Umb  a ofertat si pe centura TM . Daca pe DX12 sa spunem ca sunt relativ aproape cu T3+T4 la Tm nu vad niciun element logic . Ori preturile actuale cu care se liciteaza sunt destul de mari pt a scoate profit bunicel . Sau vor sa elimine toată concurenta . Păcat , pe loturi cu volume mai mici cred ca mai bine am avea niste firme mai mici sa le putem creste. Un Geiger, Autotehrom, Dimex , Marcu,  Arcada  , etc