News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[DJ] Centura Craiova

Started by perfidus, March 19, 2018, 10:31:46 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

da, la cimitir este. Si mai interesanta este numerotarea kilometrilor: KM0 al DN65F este la cimitir, unde a inceput prima centura (cea de nord). In schimb, conform bornelor (in acte e posibil sa fie diferit), avem km 0 si la Carcea pe centura sud  :lol:
KM1 DN65F (Nord)
KM1 DN65F VOS

Numerotarea drumurilor e o provocare prea mare pt CNAIR
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

p_mrs


adyneamtu

Quote from: oneLess on November 02, 2022, 11:01:44 PMCe este asta ?
Denivelare la cimitir ?
.....

Denivelare cu pasaj subteran pe Calea Bucuresti ?
Sau denivelare cu pasaj suprateran in curba pe directia Calea Bucuresti - Centura Nord ?

Pe Calea București mi s-ar parea inutil sa faci pasaj, oricum mai mergi 1 km si te blochezi in trafic din cauza urmatorului giratoriu din oras.
Se vorbea sa se faca giratoriu, dar era dificil din cauza declivitatii dinspre oraș. (LINK)

Ar fi bine sa se grabeasca sa dubleze Calea Bucuresti pana la Centura Sud (DN65F VOS). Si sa reuseasca licitatia cu drumul de legatura pana la DEx.

oneLess

#153
Ăla în giratoriul de la DN6 este viitorul fost depozit LIDL ?


oneLess

#155
Azi ar fi ziua limită pentru depunere oferte!

Licitatia [CN1048826] "Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect pentru Autorizarea Lucrarilor de Construire pentru realizarea obiectivelor de investitii:
Pasaj rutier denivelat la intersectia DN7 km 170+752 cu DN67km 198+764 – Lotul 1
Pasaj rutier denivelat la intersectia DN 65 km 6+050 cu DN 65F km 0+000 – Lotul 2".

Valoare estimata lot 1:  794.114,75 RON fara TVA
Valoare estimata lot 2:  793.914,75 RON fara TVA

Depunere oferta: 07.12.2022 15:00

PS: Eu nu reușesc să găsesc licitația aia a patra cu Drumul de legătură DN65F-DEx12.
Toate căutările mele mă duc la licitațiile anulate. Bine și search-ul lor merge la fel ca al nostru! :(
@NGC a pomenit-o dar nu ne-a dat și un număr de licitație!



oneLess

#157
Licitația [CN1048826
Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie
DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)

Valoare estimată: 1.260.504,00 RON fara TVA (aceeași valoare ca la cele 3 licitații anterioare declarate neconforme)

Depunere oferta: 05.12.2022 15:00
O singură ofertă depusă, o asociere de 11 firme
Lider de asociere: H.V.I.D. CONSULTING GROUP

Celelalte 10 firme:
FLAMI GAZ STO S.R.L.
GRAFIC TENDS
GEOTESTING C.I.
INELCO MON IMPEX
MUZEUL JUDETEAN OLT
SALTUS PROVIA 2012
I WAVE SOLUTIONS
PROIECT L.G. & C.F.
TEHNO-EDIL AMF SRL
BOLOHAN ANDREI-EMIL - CADASTRU,GEODEZIE SI CARTOGRAFIE


Următorul termen
EVALUARE CALIFICARE SI TEHNICA
și
EVALUARE FINANCIARA,
ambele evaluări cu
Data limită: 21.02.2023 18:00

 

NGC

^

Sunt doar 2 firme in asociere, adica H.V.I.D. CONSULTING GROUP si GRAFIC TENDS.

NGC

"Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect pentru Autorizarea Lucrarilor de Construire pentru realizarea obiectivelor de investitii: Pasaj rutier denivelat la intersectia DN7 km 170+752 cu DN67km 198+764 – Lotul 1 Pasaj rutier denivelat la intersectia DN 65km 6+050 cu DN 65F km 0+000 – Lotul 2"

Pentru lotul 1 a ofertat doar TQM MANAGEMENT, iar pentru lotul 2 au ofertat TQM MANAGEMENT si TPF INGINERIE.

CapitanulPtk

Din 22 Decembrie: sa notam ca au reusit intr-un final sa obtina AC pe tot (sper) traseul Centurii Sud II.

oneLess

#161
^ M-am uita destul de rapid pe Anexă, dar pare că AC-ul este doar pentru cele 2 parcări, spre surprinderea mea sunt echipate cu WC public-2buc de câte 107,32 mp. :)
Nu am mai văzut până acum toalete în parcări pe VO, dar e de bine. Traficul mare din DN6 o s-o cam ia spre Calafat pe acolo. Se poate!

LE: Acasă m-am uitat și pe AC-ul efectiv și scrie foarte foarte clar:
Quote... în Etapa a ll-a
se autorizează sectoarete excluse în Etapa I și anume: km 3+230 - km 3+270, km 6+700 - km 7+800
și bazinul de retenție de la km 4+808, partea dreaptă.

...

Și asta e de bine, deși eu știam că au fost excluse la etapa I, 3 bucățele plus bazinul de retenție.
Pare a nu fi giratoriul dar să scotocim puțin.

Etapa I am avut 4 sectoare:
0+000 - 3+230
3+270 - 3+950
4+400 - 6+700 fără bazin
7+800 - 9+889

Da! Nu au dat 3+940 - 4+400, care cred că este giratoriul nou pe DN55 spre Craiova-Bechet. Dar de ce au spus sectoarele excluse ???!!! Mama ei de limbă, chiar ar fi aiurea să fi uiți un giratoriu în sertar.

Info extra:
Parcări: km 7+435 stânga si km 7+285 dreapta  :)
bazin de retentie : km 4+808

cristi.dadalau

^ Sa inteleg ca AC-ul asta prelungeste cu 15 luni durata de executi care impreuna cu viteza de lucru a italienilor ne vom duce spre final de 2024 inceput de 2025 cu inaugurarea

razvan96

^ Nu se calculează așa. Extensie de timp poate exista, dar câteva luni, nu cât toată perioada contractuală.

oneLess

#164
Noutăți de la CN1048320

Prestari serv. de proiectare constand in elaborare Studiu de Fezabilitate, Pth de executie inclusiv PAC, Detalii de executie, asigurarea Asistentei Tehnice pe parcursul exe. de lucrari si in perioada de garantie a lucrarilor executate pentru obiectivul de investitie
DRUM DE LEGATURA PENTRU SPORIREA CAPACITATII DE TRAFIC INTRE DN6 (ZONA UZINEI FORD) SI DRUMUL EXPRES CRAIOVA PITESTI (TRONSONUL 1)



Are cineva mai multe informații ? @NGC ?

Era un singur ofertant în probe la CNAIR :
1. Asociere : H.V.I.D. CONSULTING GROUP (Leader), GRAFIC TENDS.

Nu este anulată licitația ca celelalte și nu are cine să facă contestație!  O:-)