News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Probiu

O noua foreza pe lotul 2 (Trace)...

Moldovean

Salutare! Sunt nou pe aici. Adică am mai urmărit forumul de-a lungul timpului, dar abia acum mi-am creat un cont.

Locuind în una din localitățile din preajma cocoașei de la Focșani, am o întrebare. Știe cineva dacă la intersecția cu DJ204D, drumul județean va trece pe deasupra autostrăzii sau autostrada pe deasupra DJ?

M-am tot uitat  pe planșe și pe proiect, dar nu reușesc să-mi dau seama.

Vă mulțumesc!


Moldovean


Feri

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: "Autostrada Pașcani -Suceava"
QuoteAgenţia Naţională pentru Protecţia Mediului anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ,,Autostrada Pașcani-Suceava", titular Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A.
http://www.anpm.ro/stiri/-/asset_publisher/U3pMdITlwl4f/content/anunt-public-privind-depunerea-solicitarii-de-emitere-a-acordului-de-mediu-pentru-proiectul-autostrada-pascani-suceava-

mirceaeliade

De pe CNSC, oarecum imbucurator e ca cele doua contestatii NU par a fi date uitarii:

mike_us

Ar trebui sa aibă timp pina in ianuarie/ februarie sa rezolve si sa semneze cu UMB ca sa se poată intra in primăvara.

NoWords

@mirceaeliade Nici nu ar avea de ce. Urmaresc si eu pagina aia.

NGC

Iar eu va "urmaresc" pe voi doi (^ si ^^^), ca parca vad ca o sa avem oale sparte de reparat. :lol:


NoWords

#8290
@NGC Nu ma mai pronunt, doar urmaresc si atat, fara a zice ceva pe aici  :lol:

@Raducu Popa Multumim pentru ce faci :-[

mirceaeliade

#8291
In caz ca nu s-a postat:

Quoteforajele geotehnice la tronsonul Pașcani – Suceava al Autostrăzii A7 s-au finalizat.
Într-adevăr, forajele erau o problemă – sau mai degrabă rămânerea în urmă la lucrările de foraje geotehnice – iar finalizarea lor dă ,,aripi" celor care trebuie să întocmească studiul de fezabilitate. Rămâne de văzut cand vor fi finalizate forajele geotehnice și pe tot tronsonul A7 de la Siret la Suceava însă președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur dă semne clare că din nou nu renunță la optimismul său. Cel puțin în ceea ce privește tronsonul de la Pașcani la Suceava al A7. Iar asta pentru că susține că sunt șanse ca, până la finele anului, să se scoată la licitație (de execuție) acest tronson. Probabilitatea ca să se întâmple acest lucru este simbolică, deoarece sunt mai multe condiții de îndeplinit care nu țin de competențele celor care fac studiul de fezabilitate și nici de cele ale șefului administrației județene. În plus, cei care fac acest studiu de fezabilitate ar trebui să facă și proiectul tehnic iar acesta nu se poate finaliza în câteva luni. Totuși, este posibil ca de anul viitor să fie organizată – măcar pentru tronsonul de la Pașcani la Suceava – licitația pentru execuția lucrărilor.
https://www.obiectivdesuceava.ro/local/flutur-au-fost-finalizate-forajele-pe-tronsonul-suceava-pascani-din-autostrada-a7/

NoWords


Nu e rau deloc! Multumim autorului!

mirceaeliade

QuoteCompania de Drumuri a trimis documentele în vederea desemnării câștigătorului, explica, săptămâna trecută, în Comisia pentru Transporturi din Camera Deputaților, ministrul Sorin Grindeanu. :De la Ploiești la Buzău, primele două loturi sunt semnate, pe lotul 3 s-au cerut documentațiile de la compania câștigătoare, dacă toate lucrurile sunt în regulă, săptămâna viitoare, CNAIR va desemna câștigătorul și pe lotul 3", a spus ministrul Sorin Grindeanu.
Daca jurnalistul nu baga baliverne, asta inseamna ca ar trebui sa stie vrabiutele care e suspectul castigator la PlBz3
https://economedia.ro/autostrada-moldovei-a7-lotul-3-al-autostrazii-ploiesti-buzau-fara-constructor-la-peste-un-an-de-la-depunerea-ofertelor-cnair-anunta-rezultatul-reevaluarii.html

GAC

Multumim de filmarea Lot 2, dar ce ne facem cu Lot 1; daca nu ne putem delecta, macar sa ne ingrozim.
Pizza a sarit calul. Inteleg pe A10, unde au fost probleme semnificative pe documentatie, precum si un partener ne-serios care s-a miscat ca ochii mortului, dar aici problemele nu sunt nici cat a zecea parte din cat au fost pe A10. Astia trebuie struniti.