News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 20 Guests are viewing this topic.

slartibartfast

Poate, dar nici câștigul nu ar fi mare. Doar ocolirea satului Jitaru, în rest drum destul de drept și fără localități sau alte obstacole. Dacă costă la alte capitole, aș zice că mai bine să se concentreze să termine tot tronsonul cât mai eficient.

p_mrs

Subtraversare Găneasa | Relocare CF | DEx12 | 2022-07-14


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

survola


alexV

^ da, si demoleaza primul pod construit.

Fred

Nu trebuie sa faca testele de incarcare la fiecare pod ca sa poata sa faca receptia CRF infra? Pentru asta trebuie racordate si incarcate, dar ma asteptam sa puna macaze, nu sa schimbe racordul.

carutasul

păi de fapt au făcut o economie: primul pod e deja construit și recepționat, în loc să facă un macaz au mutat racordul și așa va rămâne până la vremuri mai bune. Cumva au dat investiția viitoare pe economia prezentă :)

Tavi

Poate cineva, vă rog, să confirme/infirme că asfaltul în nod Valea Mare este de uzură.
Pare că este strat de uzură și atunci ar mai trebui parapete, marcaje și semne de circulație. Adică maxim o săptămână!
Nu de alta dar la Găneasa cam tot maxim o săptămână mai au pentru calea de rulare.

Andrei O

Am o intrebare. Primul pod se va desfiinta sau va ramane muzeu pana la dublarea liniei in viitor?
Pe youtube cineva a spus ca va fi demolat.

SniperGuy

#7073
Doua dintre cele trei poduri vor ajunge muzeu.
Unul pana se va reface depoul pe care il deserveste.
Celalalt pana se va dubla linia.

Iti dai seama ca nu se apuca sa le darame dupa ce le-au construit :)

archaeus

Cum Doamne iarta-ma sa-l darame? 2 poduri vor ramane muzeu, o sa vada trenurile doar in poza!

snackhunter

#7075
Azi la ora 16.30 desfasurare de forte pe T3, in special la supratraversarea dj-ul spre Scornicesti.

La Valea Mare doar excavau (excavatoare si basculante), la supratraversare nu era nimeni. Posibil sa deschida doar cu giratoriile gata si fara supratraversare.

Edit: La supratraversarea DN65 de la limita T3 cu T4 erau 15-20 muncitori ce lucrau la fier.

https://www.facebook.com/1555709434689130/posts/pfbid02gSiGkc6miqDH5rByDeyGXXfbWSHC2CXmjXHZUrETaSCgfQjvy5mePLetomi3THyYl/

Nu stiu daca s-a postat deja acest comunicat CNAIR. Fara cuvinte...

Tavi

Quote from: snackhunter on July 14, 2022, 07:39:41 PMLa Valea Mare doar excavau (excavatoare si basculante), la supratraversare nu era nimeni. Posibil sa deschida doar cu giratoriile gata si fara supratraversare.
Da, pentru darea in trafic a T2 nu este nevoie de supratraversarea DN65 peste Dex12. Giratoriile sunt suficiente.
Poate ai văzut cum stau cu stratul de uzură la Valea Mare? ... Pusesem și o întrebare mai sus dar nu a răspuns până acum cineva. Mulțumesc anticipat!

oneLess

Din ce am văzut eu din filmările de până acum este pus stratul de uzură peste tot la nod ( DEx12 + cele 3 bretele terminate ).


TibiV

@Akittaqi

multumim...

In cel mult 5 - 6 - hai 10 ani termina lucrarea...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)