News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Ionut

Asta este ținta UMB, 28 iulie. Să vedem.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson4 UMB A1 Pitesti Colonesti 01072022


Ionut

Drumul Expres DEx12 Slatina Nord-Est (Valea Mare)-Slatina Sud-Vest (Piatra Olt) - 30.06.2022

Mult a fost, puțin a rămas. 28 iulie termen asumat neoficial de constructor.


Ionut

Pam pam, avem și T3. Se ține bine, încă.

Drumul Expres DEx12 Colonești-Slatina Nord-Est - 30.06.2022


mirceaeliade

QuoteŞantierul Tronsonului I al Drumului Expres, încremenit. Nimeni nu lucrează

Şantierul Tronsonului I al Drumului Expres Craiova-Piteşti este mai mult mort. Singurul suflu de pe şantier era, joi, cel al paznicului. Se pare că muncitorii au fost puşi pe liber două zile, însă motivul nu se prea cunoaşte. În ritmul în care merg lucrurile, ne putem lua adio de la acest drum cel puţin pentru următorii doi ani.

Toate utilajele de pe şantierul Tronsonului I al Drumului Expres Craiova Piteşti erau parcate ieri. Nici ţipenie de muncitor. Un paznic şi un câine erau cei care se plimbau printre basculante, excavatoare şi alte utilaje parcate la începutului şantierului, în zona Bariera Vâlcii spre Gherceşti. Paznicul care stătea de veghe pe şantierul pustiu ne-a spus că muncitorii sunt liberi câteva zile, dar că nu ştie motivele. ,,Eu presupun şi am mai auzit vorbindu-se pe aici că preţul motorinei şi al materialelor de construcţii a crescut foarte mult şi că nu mai sunt bani. Din câte ştiu cimentul şi fierul se aduceau din Ucraina şi acum e foarte greu.

Muncitorii vor veni la serviciu de luni, dar nu ştiu exact motivul. A trecut miercuri o comisie de la CNAIR pe aici, să vadă ce se poate face. Eu zic că dacă va fi gata în 2025 e bine", a spus bărbatul.
https://www.gds.ro/Local/2022-07-01/santierul-tronsonului-i-al-drumului-expres-incremenit-nimeni-nu-lucreaza/

shogom

Wow, arata bine Tr3!
Din filmarile anterioare de la Valea Mare nu banuiam nimic, diferenta aia de nivel de la inceputul lotului mascheaza zona in care se lucreaza.

Ionut

Și 4.

Drumul Expres DEx12 Pitești (Oarja/Catanele)-Colonești - 30.06.2022


TibiV

Quote from: daniel321 on July 02, 2022, 02:52:04 PMDrumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson4 UMB A1 Pitesti Colonesti 01072022

Din drona toate santierele par simple.

Abia cand cobori la nivelul solului intelegi ce volum urias de munca este inglobat sub panglica de asfalt ("pamblica", daca va amintiti...)  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

daniel321

Drumul Expres Craiova-Pitesti, DEx12 Tronson3 UMB, Colonesti-Valea Mare 01072022


davyl

Multumim Daniel! Tur de forta in ultimele zile! Multumim API!

adyneamtu

Mersi pentru filmări.

Am observat pe filmarea cu tronsonul 3 (min 8:45)că nodul de la Negreni a fost modificat.
S-au efectuat exproprieri suplimentare și va fi un giratoriu cu DN65.
Pe hartă acum apare conform situației din teren, trasând noul traseu dupa harta cadastrală.




p_mrs

Subtraversare Găneasa | Relocare CF | DEx12 | 2022-07-05


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

p_mrs

Nod rutier Valea Mare DN65 | DEx12 T3 | 2022-07-05


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

tom_sawyer

Autorizatie nr. 28/05.07.2022 -"Tronson 3,Km 57+550-km 89+300-Etapa II" "Drum Expres Craiova –Pitești şi legăturile la drumurile existente"
MT

GIV

le au dat autorizatie fix cand se poate lasa cu reziliere :lol:  :lol:  :lolz: