News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 17 Guests are viewing this topic.

daniel321

Drumul Expres DEx12 Craiova Pitesti Indicator 120Km/h Piatra Olt


Tony7Y

Nu inteleg de ce au mai scris 100 si pe asfalt.
Stiau ca se schimba legea. Acum ia si inchide cate o banda.

cassyo

Marcajul rutier cu 100 era prevazut in caietul de sarcini, asadar era obligatoriu pentru inaugurare, chiar daca era deja previzibila schimbarea.
Calatorului ii sade bine cu drumul

alexV

^Domnu' Caragiale, nenea Iancu dvs sunteti ?

daniel321

#6784
120Km/h DEx12 Craiova Pitesti Tr2 Lot1 Centura Bals Piatra Olt Dn65 Caiova 18052022


mirceaeliade

nu pare claustrofobic, dar banda de urgenta chiar ca e de urgenta. nu cred ca vor mai fi multi tentati sa se opreasca acolo ca sa ia o pauza in loc sa se duca pe la parcari

oneLess


Sealand01

Un mic reportaj de pe T1, nod+debleu+pasaj (ma scuzati daca sunt pozele proaste, nu ma prea pricep)
 
Asa ca o concluzie de inceput, se lucreaza binisor, pt mine e cea mai mare evolutie in zona de aici

Nod cu vedere spre bals



zona cu case fara acces



debleu +un catel



ceva decopertari si pe partea cealalta a vechiului drum



debleu alt unghi



va fi destul de spectaculosa privelestia



sapat destul de adanc



inceput de pasaj















davyl

#6788
Draga @Sealand1, fusesi intr-o foarte frumoasa incursiune acolo. Poti sa ne mai faci cand vrei tu fotografii de-astea "proaste". Evident ca sunt minunate si iti multumim din suflet pt efort!!!

Si nu uit si pe toti contributorii din ultima perioada, zburatori si mergatori  :D . Mii de multumiri pt efortul vostru!

yetiman

@Sealand1 - O sugestie: Sa faci pozele Landscape nu Portrait.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Sealand01

Mulțumesc pt sfat și încurajări
Speram sa mențină italienii măcar ritmul actual sa am ce sa mai pozez cât mai curând

cassyo

Quote from: alexV on May 20, 2022, 10:04:36 AM^Domnu' Caragiale, nenea Iancu dvs sunteti ?
Am vrut sa spun ca oricum, tot sub trafic, s-ar fi facut marcajul  cu 120, chiar daca  (cu eventualul acord al CNAIR) nu s-ar mai fi facut cel cu 100. Asta desigur, doar presupunand ca nu ar fi fost facut direct marcajul de 120, inainte sa fie aprobat de legiuitor.
Calatorului ii sade bine cu drumul


rocklee

Poza de pus in rama ...deasupra patului...in dormitor  :)
Super imaginea cu ogllindirea in apa...   8)

p_mrs

Tronson 2 Lot 1 - noaptea | DEx12 | 2022-05-21, la o luna de la deschidere