News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.

oneLess

Dar și să numeri descărcarea la Balș ca intrare în Craiova...

Sărbători fericite la toată lumea! Să ne reîntâlnim cu bine!

hefaistos

Cam pentru un sfert din Craiova (zona aeroport, zona din sud) s-ar putea ca Waze sa indice iesirea din Bals ca varianta cea mai rapida. 
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

oneLess


CNAIR a postat pe facebook un demo drive-traversare prin Bals 22 min vs ocolitoare in 5 min.

link direct

sau

CNAIR facebook

horyatm

Eu nu am văzut acel panou cu drum restricționat. Iar semnele de circulație mi se par puțin mai mici ca la autostradă.

În rest mi se pare excelent drumul (din filmări). Cel mai mult îmi plac benzile de intrare și ieșire. În sfârșit avem benzi de urgență și la benzile astea și în sfârșit benzile nu mai sunt la fel de late precum o bandă de urgență. Și în sfârșit nu mai e linia aia continuă interminabilă absolut inutilă la intrare.

p_mrs


p_mrs

Subtraversare Găneasa | Relocare CF | DEx12 | 2022-04-23


danvoicu

50 000 de filmulete cu podul si celelate elemente deloc imi pare cam exagerat din partea celor care fac eforturi cu filmarile. Parca doar podul asta ar fi important, i se acorda o importanta exagerata si restului nu. Pe bune?

Ionut

Păi podul ăsta este acum cel de care depinde deschiderea în X zile. OK, nu are sens să fie o filmare pe zi, dar ăsta și conexiunea la DN65 în nodul Valea Mare sunt cele două puncte critice rămase pe T2L2 pentru deschidere.

cassyo

#6593
^

Poate sa gresesc dar pentru mine este prima filmare in care vad lumina de la capatul .../ pe sub toate podurile zonei.
Calatorului ii sade bine cu drumul

daniel321

Deschidere DEx12 Craiova Pitesti Tr2 Lot1 Piatra Olt Centura Bals 21042022


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 19042022


P3trut

#6596
^^

Da, da, si pentru mine. Daca au sapat sub pod inseamna ca se pregatesc de finalizare. Foarte probabil in iunie, cel tarziu, o sa se deschida si bucata asta din tronsonul 2.

Stie cineva daca va fi o descarcare temporara la Valea Mare (Buicesti) pentru ca nodul rutier din DX e prins in celalalt tronson si ultimul nod din lotul 2 e fix langa Slatina - deci in afara ca ai trecut Oltul pe podul nou n-au rezolvat mare lucru cu ocolirea Slatinei daca lasa lucrurile asa?

CapitanulPtk

Quote from: hefaistos on April 23, 2022, 04:53:31 PMCam pentru un sfert din Craiova (zona aeroport, zona din sud) s-ar putea ca Waze sa indice iesirea din Bals ca varianta cea mai rapida.

Lucrurile ar fi si mai simple daca s-ar face asa zisul drum de legatura: Uzina Ford - Drum Express. Dar se pare ca s-a uitat de el de la anularea licitatie (poate are cineva mai multe informatii).

dr4qul4

Pai nu a fost inclus in SF-ul pt Drumul Rapid de Tg Jiu, si va fi o continuare la sud de DX12 pana in Centura Sud? Cel putin asa arata pe harta proiectelor!




Powered by API/PUM imgur uploader
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

hvm

^
si eu imi amintesc discutia asta...
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici