News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Ionut

Păi o fi venit din București. :o ??? :D

adiarc

totusi e o premiera importanta...dar parca nu vuieste forumul cum m-as fii asteptat
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Sealand01

Suntem cu mielu', cu oule, cu drobul

 :lol:  :lol:

Ne-a prins prost tare

RobertH

Si eu am fost suprins. Nu ati anuntat nimic, am vazut la stiri.  :)


oneLess

^ Eeee. avem hartă cu albastru !
Să înțeleg că parcarea nu este deschisă ?

sharpe

Dadui o tura ca nu ma putui abtine desi tarziu (dupa ora 22) pe bucata deschisa.E tzeava, tzipla, beton, etc (in comparatie cu Balsul).Nu e asa rau cum se lamentau unii (ca te claustreaza banda mai ingusta).Fusai cu un SUV, mersei si 80 si 200, banda 1, banda 2 (devansand TIR-uri si turisme), le incercai pe toate dus-intors.E mai mult decat ok. Dupa care luai Balsul cap-coada dus-intors.Inca nu stie toata lumea de ocolitoare, in Bals umblau turisme (de diverse judete, nu localnici) dar din fericire TIR-istii stiau (statiile CB si barfa dintre ei ajuta) de bucata a noua si nu mai era roata de TIR in Bals.Sunt curios in orele de varf cum o sa se circule in zona giratoriilor din capete.Daca ajuta cu ceva pot pune maine o filmare cu camera de bord.
Ţi-ai dori uneori să fii canibal, nu atât din plăcerea de a-l devora pe cutare sau cutare, cât din aceea de a-l vomita

p_mrs

#6531
Drum Expres Craiova-Pitesti |Tronson 2 Lot 1| DEx12 | 2022-04-21
360

cu camera din bord

oneLess

^^ Ăia de erau prin Balș erau ca tine, se duseseră să vadă dacă mai e cineva pe acolo  :)

NicolaeG

Quote from: razvan96 on April 21, 2022, 08:17:41 PMDeci soferul care a venit "de la sute de kilometri" era de fapt din Slatina? :lol:
Sute de km de Antena 1  :D

Ionut

@sharpe
Am văzut că unii se plâng de(ja) de trambuline. Adică racordurile între structuri și terasamente. Ai observat pe undeva? Și da, poți pune filmare de la bord dacă nu e mare efortul, văd că au apărut deja și probabil vor mai ieși filmări.

daniel321

Deschidere DEx12 Craiova Pitesti DEx12 Tr2 Lot1 Centura Bals, Branet 21042022


Ionut

#6536
FMM FMM FMM. Nu mai pot cu semnalizarea. Indicatoarele din girații nu au DEx12 pe ele, clar semnalizat. Bă dar cât de greu este să ai unul care face proiectul de semnalizare să și gândească?!?!?!?! Bine că am Piatra Olt pe indicator și Gușterița și ce plm localități mai sunt pe-acolo de care nu a auzit nimeni, nici măcar eu care mă uit la hărțile astea în fiecare săptămână. :rant:  :rant:  :rant:

oneLess

^ CNAIR de bazează pe faptul că își face waze treba :o

Ionut

Ca să înțeleagă și proștii care desenează indicatoarele astea: BĂ, localnicii ȘTIU localitățile din jur, nu e musai nevoie să le pui tu pe indicator, PUNE în plm pe indicator ORAȘELE/DIRECȚIILE MAJORE pentru cei care NU sunt din zonă, MAI ALES pe un drum nou. Dar cât de greu e să înțelegi asta băi deșteptule??! Dă-l dracu de normativ!!! Că nu te obligă normativul să gândești cu curu'! Gândește bă cu CAPUL! Ăla de pe umeri!

Poate se aude la proiectanți și la ăia care aprobă astfel de mizerii. Eu vă zic sincer că m-au amețit girațiile alea! Și eu ȘTIU DRUMUL! FMM. Că mă uit de ani de zile la hărțile astea și la filmări.

Ne mai mirăm că ne trezim cu șoferi pe contrasens. FMM nu mai pot cu ăștia.

GIV

sunt bine ascunse indicatoarele...


Powered by API/PUM imgur uploader