News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 19 Guests are viewing this topic.

reed

Faine filmarile.Niste remarci:
Sunt panourile fonoabsorbante pe distante destul de lungi,nu vad vreo posibilitate sa se treaca dincolo de ele.Prin alte tari se pun usi pentru iesire de urgenta.
Gardul ala mi se pare la fel ridicol de aproape.Presupun ca din start s-a exclus toaletarea ierbii de pe debleu,altfel nu imi explic.Aceeasi problema,cum se realizeaza iesirea pasagerilor de pe carosabil?

nedcatalin

Indicatoarele standard de drum expres, intalnite in toate tarile din Europa (masina pe fundal albastru) vad ca la noi lipsesc cu desavarsire. Chiar nu suntem in stare?  :(

oneLess

Colegi, vă rog, hai să îi lăsăm să termine mai întâi!

reed

Poi o sa termine exact cum nu trebuie(nu e vina constructorilor pe genul asta de proiect).Un coleg de forum spunea ca asta e infrastructura istorica. Nu e drumeag in lanul de porumb. Odată terminate lucrările,minim 30 de ani nu se mai atinge nimeni de ele.Oricum,criticile noastre sunt doar informative.Nu vor fi corecții sub nici o forma.

mike_us

Care e situația cu exproprierile, autorizațiile pe lotul 3? Sunt gata in totalitate?

oneLess

#6365
De pe YT publicat de BP Drone pe 04.04.2022
   
    Mulțumiiim !


Pod Peste Râul Olt 04.04.2022 - DEx12 Drumul Expres Craiova Pitești (2K 60fps)



Skynick

Ne poate spune un inginer de ce este nevoie de panouri fono in debleul ala de dupa pod? Practic, se merge in cutie de la debleu pana dupa pod. Ciudat.

p_mrs

#6367
Pod Olt - 2022-04-05


oneLess

#6368
Pare  că am avea asfalt pe culee la Olteț (min. 4:40).
Dezmembrau la greu la fabica de grinzi (min. 20:00).
Culeea la Olt se cam pregătea de asfaltare (min. 27:15).

The Romanian a publicat azi 2022-04-06 pe YT

CNAIR: Tronsonul 2, loturile1 și 2, al DEx 12, Craiova-Pitești.
Are o rezoluție proastă , 360p, lung de 36+ minute, filmat din mașină.
Îl găsește cineva pe la CNAIR la o rezoluție mai bună ?


p_mrs


snackhunter

Multumim pentru video Marius si ca ne tii la curent cu progresele de pe T2. Filmarile tale arata din ce in ce mai bine.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson 2 Lot1 Dn65 Bals Oltet 06042022


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 06042022


adyneamtu

Mersi @daniel321.
Probabil peste o săptămână o să se mai vorbească doar de podul CFR și nodul de la Valea Mare(la care e nevoie doar de bretele)

oneLess


CNAIR S.A.  a publicat pe YT pe 07.04.2022

Imagini de pe Tronsonul 3 al drumului expres Craiova-Pitești.