News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] Magistrala M5 Drumul Taberei-Pantelimon

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:29:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

paullie

Nu stiu cum va arata intersectia de la Academie dar sa-ti zic ca acum ceva timp trecând cu taxiul pe acolo soferul imi zice "De când cu santierul circulatia este mai fluida pe aici"  :o

RobertN

Quote from: Ionut on September 09, 2020, 09:22:58 AM
Tocmai am dat un live pe Digi24 despre M5. Am explicat de relocari, lipsa finantare, mobilizare constructor si problemele de la suprafata. Sa vedem daca deschid, eu votez "nu". Dar na, n-oi sti eu. Doar ma rog sa nu vedem vreo belea dupa deschidere, daca totusi deschid.

Salutare!

Am prins live-ul, foarte la obiect.

stangabriel

Eu am inteles ca intersectia ramane asa, mai putin sensul Razoare Academie prin parculet. Da, si eu am vazut ca e mai fluid traficul. Sa fie Asfalt bun si marcaje. Tocmai au terminat si lucru la termoficare in intersectie. Mare plus.

voicul

Santierul ca santierul, dar sa vedeti cum a fluidizat traficul unu COVID pe nume. In martie, aprilie era pustiu orasul. Abia acum ce au mai crescut valorile de trafic.

KuK a inaugurat de 2 ori DNCB si niciodata final, deci si aici trebuie sa  :cheers: pentru prima receptie.
Urmatoare probabil peste vreo 2 luni  8)

paullie

Am gasit o poza pe undeva cu fluxurile de trafic.





Eu l-as bate pe viitorul primar la cap pentru un pasaj subteran de vreo 500m total pe sensul Leul -> Panduri, se desfiinteaza fluxul galben. Nu merge mai lung din cauza metroului.



Pelicanul

E prevăzut pasaj subteran dar nu pe acolo, pe sub Progresului. De aceea stația de metrou de la Academia Militară are NSS - ul așa de adânc.
Vroiaţi putere ? Vă imprumutam o locomotivă...

TS30

Sa nu uitam de nivelul statie Eroilor 2 si cota terenului Academia Militara vs Eroilor

subway

Ministrul Bode zice ca vom afla vineri cand ne dam cu metroul...

Ionut


subway


Claudiu T.

#2245
Metroul din Drumul Taberei, aproape de deschidere

https://www.digi24.ro/video/intalnire-decisiva-pentru-metroul-din-drumul-taberei-cand-ar-putea-fi-deschisa-in-sfarsit-magistrala-5-1365432

Nu stiu cum sa adaug poze aici,am cateva de astazi.Se face curatenie si scarile rulante erau functionale.Ma refer la cele de la TV incolo.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

RaduG


Vlad94

Arată bine magistrala de metrou. Cel mai mult îmi place cromatica stațiilor. Eu sper că acest proiect, așa anevoios cum a fost, va ajuta la implementarea unor proiecte mai bune de metrou.

voicul

Pac-pac in cateva zile se rezolva, la fel cum au terminat totul DOAR in 3 ani!


Inaugurarea metroului din Drumul Taberei, blocată de obiecții ale ISU. Orban: Se va rezolva repede, în câteva zile

Premierul Ludovic Orban a declarat, vineri, că Metroul Drumul Taberei se va deschide după semnarea procesului verbal de recepţie, care depinde de câteva obiecţii de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă, iar rezolvarea lor este de ordinul zilelor,

https://www.agerpres.ro/politica/2020/09/11/orban-metroul-drumul-taberei-se-va-deschide-dupa-semnarea-procesului-verbal-de-receptie-sunt-obiectii-de-la-isu--571199

nicolaem

tineti minte ca guvernarea 2016 nu a putut deschide pe A1 un sector ca nu semnau niste secretari ramasi din alta guvernare. ma astept si aici sa fie puse bete in roate. Deschiderea e de impact electoral.
In acelasi timp si actualii presupun ca se grabesc cu deschiderea inainte de aalegeri cum a facut si alta guvernare in 2014 (OS3).