News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

15 Members and 50 Guests are viewing this topic.

adiarc

la zona Cunta,Straco lucreaza de spor pe sensul spre Sibiu,iar pe sensul spre Sebes,lucrarea ( taluzare+gabioane),este finalizata.





sensul spre Sebes,finalizat



cateva poze de pe pasajul Apoldu de Jos-Sangatin

la ambele capete are niste rampe serioase,in conditiile unui trafic f.f lejer





spre Sibiu



si cateva poze de la faimosul km 304..intradevar cu parapetele schimbat,dar,deja usor avariat





in incheiere un apel catre CNADNR..sensul giratoriu de la Cunta arata jalnic si trebuie reparat de constructor (Straco),(din cei 4 ani de garantie au mai ramas doar 1 an si 2 luni : dec 2013-dec 2017 )







momentan atat





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Quest

Quote from: bogdix on October 06, 2016, 07:25:18 PM
(...)
Legat de deschiderea tunelurilor secvențială, cred că nu se poate aplica. De ce, fiindcă fără ambele tuneluri finalizate (măcar pe un sens de circulație și eventual galeriile săpate pe celălalt sens), nu există posibilitatea ajungerii la vreun nod unde să se asigure schimbul de trafic cu DN-ul din nou.

Bogdix, asta chiar n-am inteles-o. Te rog detaliaza. Eu inteleg ca daca se merge cu lucrarea de tuneluri prioritar numai pe un sens, le termina, asa incit traficul care vine pe A dinspre Margina sau dinspre Cosevita, trece prin ele la regim de 1 banda pe sens, dupa care la ambele capete ale tandemului soseaua revine la A normal. Ce-mi scapa din logica mea ? Pina atunci va fi gata si bucata de 9-10 km din LD2 (E1+E2) de care se ocupa Salini, iar Comsa va da in trafic intreg LD3 inca de anul viitor.
Common sense will get you far !


icristian

#30723
Mi se pare mie sau au turnat si stratul 2 de asfalt?

alin_simeriaveche


voicul

In pozele lui adiarc e primul strat si acum lucrau la asfaltare ... deci stratul 2.
Au si zis ca pun in fiecare zi cate un strat.

luc

#30726
Filmare cu drona, de la fosta groapa; autor Catalin Cadan:


stangabriel

Multumim de vesti , parca traim un vis. Normalitatea pare ceva iesit din comun. @Adiarc, spui ca mai sunt mici denivelari pe alte portiuni?

ciprebbe


^ Da
Calitativ se stie de anul trecut cum era sub trafic....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

Inca de la inaugurarea e plin cu denivelari...acest lot e cel mai denivelat din tot ce S-a inaugurat din 2010...încoace.si asta chiar înainte de inaugurarea din Noiembrie 2014...ulterior denivelările S-au accentuat.....este mai denivelat decat centura Sibiu si apropiat de Bucuresti-Pitești.

In alta ordine de idei,felicitări Cnair...strict pt acest proiect...dar așteptam aceasta "regie proprie" si pe celelalte proiecte vitale aflate in stadiu avansat de execuție ...si aici ma gândesc in primul rând la pasajele de la Arad.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

trifuhoria

Aseara in intervalul 18:00 - 20:00 cineva a dat de lucru CNADNR-ului la Sebes.
Este sensul de sus, nod Sebes Lancram, culmea, pe urcarea dinspre Lancram, dupa podul peste A1. LA cat de mare e distrugerea, trebuie sa fi fost camion, care a accelerat asa tare pe urcare?


Practic aici:

gdaniel

Pe aici pare ca a coborat de pe giratoriu, plesneala trebuie sa fie in partea aialalta...

GDPR

Este posibil ca si pavelele de la giratoriul Cunta sa fi fost deteriorate in urma unui accident si atunci nu ar fi subiectul garantiei acordate de antreprenor.

Quest

 (...) Directorul DRDP Cluj, Eugen Cecan, a anunţat că existe şanse mari ca duminică seara (n.b. 09 oct.) şoferii să poată circula din nou pe autostradă între Sibiu şi Orăştie, fără să fie obligaţi să ocolească pe drumul naţional porţiunea cuprinsă între Sălişte şi Cunţa.

http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/autostrada-care-a-luat-o-la-vale-se-redeschide-duminica-lucrarile-de-la-cunta-aproape-finalizate---galerie-foto-video--151538.html

Felicitari CNADNR, DRDP Cluj !

Common sense will get you far !

Ionut