News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 7 Guests are viewing this topic.

Sică

Am trecut astăzi în fugă pe centura Aradului şi am văzut că la nodul unde până acum era balast stabilizat acoperit cu emulsie se turna asfalt. Nice job, Alpine. Din păcate, nu am apucat să fac poze.

radutm

Quote from: Ionut on November 05, 2012, 05:21:47 PM
Nu e deja deschis nodul? Sau am visat eu? Bine, posibil sa nu fie finalizat...
N-am mai fost de mult pe acolo si nu tin minte sa fi citit despre deschiderea lui. Bine ar fi
cont inchis

panda05

#4367
Quote from: Sică on November 05, 2012, 07:34:16 PM
Am trecut astăzi în fugă pe centura Aradului şi am văzut că la nodul unde până acum era balast stabilizat acoperit cu emulsie se turna asfalt. Nice job, Alpine. Din păcate, nu am apucat să fac poze.

Confirm si eu un avans al lucrarilor de la Alpine, incepe sa prinda contur frumos nodul acela.
IT Manager


BoGDaN

Vesti foarte bune daca e sa ne luam dupa Ziarul Financiar. Constructorii trag tare, mai tare ca in vara. Iar bomba o constituie faptul ca in sfarsit ROMSTRADE incepe sa lucreze admirabil.
sursa:

http://www.zf.ro/companii/autostrazile-la-mijloc-de-toamna-constructorii-au-apasat-acceleratia-pentru-a-recupera-decalajul-din-lunile-de-vara-cand-vor-fi-gata-noile-autostrazi-galerie-foto-10277233

anacronox

#4370
dupa cum am promis pun si eu pozele facute duminica intre Deva si Sibiu

Simeria-Simeria Veche



podul peste Mures de la Uroi are deja toti stalpii de iluminat ridicati si deja se asfalta pe un sens cand am fost pe acolo



lucrari la pasajul peste M200 de la nodul Simeria Veche. Toate grinzile au fost puse si se lucra la asfaltarea rampelor







Intre Simeria Veche si Orastie



pasajul peste M200 si DN7 la Aurel Vlaicu. mai sunt inca grinzi de pus





Orastie- Sebes
zona nodului de la Lancram
















pasajul peste calea ferata Sebes-Sibiu la iesirea din Sebes




voi reveni cu comentariile putin mai incolo

anacronox

#4371
partea a doua Sebes- Sibiu
nodul Sebes by-pass cu DN7 la iesirea din Sebes spre Sibiu



terasamente si podete intre Sebes si Cut/Cunta











zona neatacata in apropiere de Cut



pasaj peste autostrada la intrarea in Cut



viaductul de la Aciliu




















ciprebbe

Wow ce au avansat la viaduct aici..... imediat sunt finalizati toti pilonii si au verde la impins pana in capat.
Wow din nou !!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

imaginile de la aciliu sunt foarte faine..Mulţam anacronox.
Pare ca la sfarsitul lunii vom vedea pe intreg viaductul impinse grinzile si vad ca si cu prefabricatele stau bine, deja la nivelul celui de-al 5-lea pilon. Fata de ultimul film al lui eurocopter par avansati si hotarati sa-l dea gata pana prin martie/aprilie. Insa dintr-acelasi film se vedea ca in afaraviaductului stau cam prost cu terasamentele...

user201

Excelente pozele anacronox. Se văd progrese pe întreaga autostradă.
Bună și vestea de la BoGDaN legată de ROMSTRADE.
Apropo, cineva spunea weekendul trecut că poate face un zbor pe Arad-Nădlac, dar nu are cameră vide. S-a mai realizat zborul până la urmă?

BoGDaN

#4375
Monitorizam si tragem concluzii:








sursa: Ziarul Financiar

Ionut

Superbe pozele, multumim anacronox!

Vestea cu Romstrade ar fi intr-adevar o veste extraordinara... sunt fff curios cum lucreaza acum. Trebuie sa zburam tot noi... baieti, haideti sa ne punem in miscare. Mai avem buget, dati-i drumul. :) Parerea mea, si vad ca nu numai a mea. E clar deja ca nu vom primi filmarea de pe Lugoj-Nadlac de la MT si nu prea mai avem zile insorite...

alecu26

Quote from: Ionut on November 06, 2012, 03:56:14 PM
Superbe pozele, multumim anacronox!

Vestea cu Romstrade ar fi intr-adevar o veste extraordinara... sunt fff curios cum lucreaza acum. Trebuie sa zburam tot noi... baieti, haideti sa ne punem in miscare. Mai avem buget, dati-i drumul. :) Parerea mea, si vad ca nu numai a mea. E clar deja ca nu vom primi filmarea de pe Lugoj-Nadlac de la MT si nu prea mai avem zile insorite...

in alte parti se pune intrebarea daca e reala vestea despre Romstrade? Oare chiar a existat acest progres? Stiu ca avem ceva surse in zona. Nu se pot face niste poze?
Drumurile noastre POATE;

Tavi

Sunt sceptic in privinta acuratetii informatiei privind Romstrade. E un blocaj mare la informatii pe zona aia. Toate pozele de la lotul acela arata ca pe acolo bate vantul iar dra Neferu le cam zice lautareste in ultima vreme  >:(

Asteptam avionul de confirmare/infirmare :)

panda05

ceva totusi se intampla cu romstrade ... cand plec din zona industriala vest spre oras in fiecare seara vad masini inscriptionate romstrade ... lunile trecute nu vedeam niciodata asa ceva . poate e o coincidenta, dar pana acum vedeam doar masini de la alpine prin orad!
IT Manager