Autostrada A4 Constanța-Vama Veche

Started by Ionut, September 14, 2011, 10:35:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alecu26

Se scoate afara tot...si se reconstruieste. Va fi foarte mult pamant stabilizat.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cristi 74

ce face astaldi pe a4 langa ovidiu? spatii de parcare, inca nu, si darama legatura cu poiana. c au astia bai? ca au castigat ;itigiu cu cnadr? asa bataie de joc.. sa nu mai spun ca toate trecerile la nive sunt trambuline!

dumbravaandrei

Eu am o alta intrebare... cu 2 excavatoare, un buldo si 2 camioane, oare in cat timp or termina lucrarile? Week-end-ul asta fix atatea utilaje stateau garate la plaja pe partea cu Constanta. Din cate stiu, "Sfantul Asteapta" a trecut...
Intreb si eu pentru un prieten...

P.S: Fara poze, ca n-am avut timp sa stau :P

TibiV

A4, venind dinspre Eforie, pe 11 august 2018.

Pasajul peste CF....

Comanescu are doua platforme in port....

Pe rampa noului peste Canal....



Ingineria artei sau arta inginerei ?....





Iesim de pe pod...

Sorry, lipseste giratoriul dintre Poarta9 si Poarta10... Asa  ca trecem direct "in A4"....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#874
Aici suntem undeva deasupra DN-ului....

Aici ne apropiem....

... de viitorul....

... nod rutier...







... de la nodul Poiana, km5-km6
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#875
Hai sa vedem nodul Poiana....














Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

#876
Iesim din nodul Poiana...



Aha... Bretele de acces... Teoretice.

Mai sa fie....

Sambata, pe la ora 15 ?!?!





Iar de aici....

... se intampla ceva si pe sensul celalalt.

Multe camioane.


(Aproape) toate pozele "full" sunt aici: https://imgur.com/a/PVjE6dn
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Oneinthecrowd

#877
Quote from: TibiV on August 13, 2018, 12:36:07 AM
A4, venind dinspre Eforie, pe 11 august 2018
Sorry, lipseste giratoriul dintre Poarta9 si Poarta10... Asa  ca trecem direct "in A4"....


acest giratoriu nu are cum sa existe, cele 2 porti de care spui tu sunt pe maluri opuse ale CDMN.

Scuze pentru "aspectul" postului, lucrez cu material de imprumut.

vancouver

Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

TibiV

Quote from: Oneinthecrowd on August 13, 2018, 07:49:45 PM
acest giratoriu nu are cum sa existe, cele 2 porti de care spui tu sunt pe maluri opuse ale CDMN.

Vorbesc despre acest  giratoriu.

Bine, poate nu l-am definit corect. Ar fi trebuit sa spun "giratoriul din capatul A4".

Si ce conteaza ca doua porti sunt pe maluri opuse al CDMN ?!...
Si giratoriul de pe malul sudic al canalului, (langa poarta 10b) este tot intre poarta 9 si poarta 10... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

giratoriul există, doar girafa nu poate să existe :)
pe cuvânt de oltean !

Oneinthecrowd

#881
^^
Scuze, acum am inteles ce ai vrut sa spui  :lol:

Am citit in fuga si am inteles ca lipseste efectiv un giratoriu intre cele doua porti. Dau o  :cheers: pentru deranj

Ionut

Azi, nod Poiana. Se lucra.









Pe A4 sunt foarte pronuntate trambulinele la poduri. S-au lasat mult rampele si s-au facut racordari noi doar prin reasfaltare. Dar (cam) degeaba.

TibiV

Sambata am iesit din Constanta pe vechiul drum (DN3) si am intrat pe A4 prin "nodul diamant" in sensul spre A2/Bucuresti.
Cum am iesit de pe pasajul peste DN3 (adica imediat dupa culeea de sud) a aparut indicator de limitare la 100 km/h, si imediat dupa alta limitare la 80km/h.
Ca forumist vechi am incetinit imediat - si bine am facut. A urmat o trambulina care la 130 km/h m-ar fi dat cu capul de tavan... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

vancouver

Da, e veche trambulina aia. E si pe sensul celalalt, adica spre Ovidiu si inclusiv pentru cei care ies de pe A4 spre DN3. La un moment dat era chiar 60km/h. Recomand sa respectati limita trecuta acolo. S-au facut reparatii, dar tot e nasol. Probabil trebuie facut proiect si refacere mai sanatoasa acolo. Daca nu ma insel este podul peste CF800.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.