Drumul Expres DEx16 Oradea-Arad

Started by Ionut, March 19, 2018, 08:19:30 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Ba da, e vina lor. 90% din răspunsurile date (după x săptămâni de suspendare) sunt fie citate din lege (deci practic non răspuns), fie "Vă rugăm să aveți în vedere că acest contract este de proiectare + execuție, deci e treaba viitorului antreprenor". Răspunsuri din astea fac și eu într-o dupămasă.

florin74

#886
Mare diferenta intre raspunsurile la clarificarile de aici fata de cele sa zicem de pe A13 nu sunt.... Vorba lui Horatiu... sunt copy paste-uri...

mdragos

Din ce am vazut in general raspunsurile CNAIR tind catre : " faceti sa fie bine ca sa nu fie rau, respectand legea". Sunt o gluma, parca nu exista 1 inginer in spate care sa zica ceva clar si asumat.
Deci pedalam prin justitie si speram ca constrocturul ales e serios. Altfel rezileiri si minim 2-3 ani pierduti.

ijwtsh

Aici raspunsurile nu trebuie date de CJ Bihor? Adica CNAIR a predat tot, nu? Putem spera ca domnul Bolojan lucreaza cu niste oameni mai capabili.

horatiu.cosma

Nu are nicio treabă Cj Bihor cu licitațiile astea, sunt derulate de CNAIR.

reed

Am dat și eu o tura dus întors de curiozitate.La vreo 2 poduri trambuline destul de serioase.Ridicola semnalizarea .Oricum se simte confortabil cu parapetul New Jersey și asfaltul e de buna calitate

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



andreita

eu stiam ca nu are treaba cu CNAIR. Ci cele 2 consilii judetene Arad si Bihor, s-au aliat pentru a face asta. Sau ?

Ionut

Asta e o dovadă de cât de bun PR are Bolojan. Mai ales la nivel local.

Autoritatea contractantă pe Oradea-Arad este CNAIR, uitați-vă în SEAP. Asta pentru că de ce ați crede un om care a fost secretar de stat pe bune și are tone de experiență și înainte de a fi SdS...

Mda.

ijwtsh

Confuzia vine din faptul ca CJ (da, cacofonie, aia e) a facut documentatia si apoi a predat-o CNAIR. Parca tin minte ca s-a tot anuntat ca va fi primul proiect major derulat de CJ singur si tot asa. Si am presupus in mod natural ca se va ocupa CJ de tot, la A la Z.

lucianluci96

Macar daca se ocupa cap-coada ... asa fiecare poate da vina pe celelalt daca sunt probleme.