Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 9 Guests are viewing this topic.

panzer

Nici eu nu cred sa le mai iasa socotelile pentru anul acesta: sa aduca terasamentul la cota, apoi stabilizat-ul si macar 1 strat de asfalt. Mai ales daca o sa avem ca anul trecut sezonul ploios in Mai-Iunie. (si daca nici atunci nu vin ploile, vai si amar de mamaliga noastra! dar asta e oftopic).

Poate asteapta noile "indexari" de preturi.

Si sa nu scriu multe posturi: de ce nu filmeaza nimeni lotul Aktor?

GIV

#4471
ca poate nu au ce filma?

inca nu au terminat la oiejdea si nu s-au relocat  :lol:  :lol:

am inteles de anul trecut ca cei de la Marcu nu mai lucreaza cu ei pe partea de terasamente si nu cred ca au gasit alt subcontractor

cam asa arata situatia din satelit in 29.03.2022




Powered by API/PUM imgur uploader



Siciltir

^ Câte  o foreza pe fiecare parte a DJ ului. Cea galbenă e în poza care nu se posteaza,  ceva am greșit,  scuze!

oneway

Ce sa filmeze pe lotul Aktor ? Ca se chinuie de 3 saptamani sa sparga niste capete de piloti la A1-A0 ?
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

panzer

Pai atunci macar sa ii facem de ras, nu?

Siciltir

@oneway așa e, am observat si eu ieri că îi sparg manual, n au fost in stare sa cumpere sau inchirieze un utilaj de spart capete piloti.

alexd4u2

A0 Sud Lot 1, tronson Pod Dambovita - Nod A2, se lucreaza la relocari LEA si la stalpii de beton de la supra-traversarea A2.

oneLess

Quote from: oneway on March 31, 2022, 11:22:05 PMCe sa filmeze pe lotul Aktor ? Ca se chinuie de 3 saptamani sa sparga niste capete de piloti la A1-A0 ?
Erau și azi nesparte, capetele.

mike_us

Doar am mai avut experiente cu Aktor. După ce au tras mita de coda pe A10 cistiga licitație pe A0. Sunt ei de vina sau cei care organizează licitațiile? Sa mai menționam ca nici acum pe nord nu sunt semnate loturile 1 si 3? Mulțumim CNADR si ministerul transporturilor.

TibiV

#4481
A0 Sud Lotul 2, fabrica de grinzi - de la Ionut Ivasca:


La 01.35 avem panoul de santier pentru Lotul 1...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexd4u2

A0 Sud, Lot 1, Nod DN4, 02.04.2022

carutasul

Podul peste pseudo-calea ferată port București mai are doar câteva grinzi în zona centrală de ridicat (două erau ridicate de dimineață):




Powered by API/PUM imgur uploader

alexd4u2

A0 Sud, Lot 1, Relocare DJ301A Glina - Balaceanca, 02.04.2022