[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

minisoferul

#1170
Am trecut sambata pe langa pasaj si mi se pare perfect fezabil pentru darea in folosinta pana la sfarsitul anului. Armatura pentru ultima bucata de cerc este realizata deci in ritmul semi lent obisnuit in 2 saptamani tot cercul este suprabetonat. Rampele in afara de cea dinspre comuna domnesti sunt aproape sus, iar pe cea dinspre domnesti spunea un paznic ca vor lucra cu 3 echipe si 2 macarale pentru biscuiti, pare credibil fiind mult mai lata au loc mai multe utilaje, dupa aceea punem 2 luni pentru asfaltari si tot nu depasim luna noiembrie.

Si referitor la postarile cu termene asa cum sunt ele, chiar daca nu fac polita de felul meu le consider bine-venite macar pentru poze. Au fost in functii asemanatoare si de pe aici de pe forum si au facut postari doar la un singur constructor, tara fiind atat de mare. Deci la cat mai multe postari cu termene din partea mea.

mirceaeliade

nu stiu daca e locul bun sa intreb asta, dar s-a discutat vreodaa sa se puna un giratoriu unde Ghencea devine 13 Septembire?  la intersectia cu Antiaeriana.  intotdeauna e traficul blocat acolo chiar si in afara orelor de varf, si la prima vedere pare destul loc neconstruit ca sa permita o giratorie, sau eventual un pasaj

minisoferul

Ieri a fost betonat ultimul segment aferent cercului si a fost finalizat montajul biscuitilor si pe rampa de urcare Chiajna.

La rampa de urcare Bragadiru si rampa de urcare Bucuresti mai este de lucru asa ochiometric cam 2 sapt si dupa aceea ramane rampa Domnesti pe care se va lucra cu 3 echipe.


TibiV

Pasajul Domnesti filmat pe 12 iulie de Ionut Ivasca:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adix

#1174
Sa traiasca!!
Las si eu aici o filmare de la Pasajul Domnesti!
Bafta!!

danutzu_1069

Hai ca sunt progrese notabile....parapeti, imbinari intre sectoarele "cercului", suprafetele betonate pregatite pentru hidroizolatie....
merge treaba si la rampe.....

TibiV

Pun si eu doua filmari ale lui Ionut Ivasca, cu o zi mai vechi cea a lui @adix...

Prima este o filmare "de la inaltime", din seara de duminica, 17 iulie.
Si se pare ca cu cat filmezi mai de sus, cu atat mai "optimist" se vede pasajul:

A doua filmare se concentreaza pe trafic. Duminica seara, la ora 20. Adica o perioda "libera". Arata perfect nebunia care exista acolo de 3 decenii (30 de ani de "Pe aici NU se trece!...")
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

O filmare din 19 iulie, tot de la Ionut Ivasca:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Tavi


GIV

ajuta la compactare.... cred :) daca o sa fie trambulina acolo vom stii de ce

raulbogdan23

Dar impachetarea de la 3:15?  :lol:

Claudiu T.

Asta da gluma. Totusi nu imi dau seama daca e o persoana reala impachetata sau ceva ce seamana cu un manechin. Bravo baieti.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

bekxy

Quote from: Tavi on July 21, 2022, 09:34:31 AMMaximă scena de la 11.30  :lol:
De fapt udă rampa la rădăcină, ca să crească mai repede.  :D

TibiV

Doua filmari,din doua zile consecutive...

De la Ionut Ivasca, pe 24 iulie:

Si de la R@du, pe25 iulie:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexd4u2

Pasajul Domnesti, 30 iulie 2022: