Coridorul Feroviar Rin-Dunare Nord | Curtici-Bucuresti-Constanta

Started by ionescu63, April 01, 2012, 12:40:04 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

anacronox

totusi tunelul este facut pentru 2 fire direct. in loc sa faca doua galerii. E totusi ceva nou pentru Romania

TibiV

Ia metroul de la Timpuri Noi la Grozavesti, a fost facut in anii '70.
Imi spui dupa aia cat este de "ceva nou pentru Romania"...

(Am vrut sa spun la Semanatoarea, dar am un "lapsus" si am uitat cum ii spune acum... :(  )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

^^daca luam in calcul strict criteriul asta, atunci nu e nou deloc. Tunelul de la Teliu de exemplu a fost facut pentru 2 fire din start.

Ionut

Baieti, deviati. Aveti thread de discutii ca-n gara, folositi-l. :cheers:

alecu26

Nu mai trece nimeni prin zona Sighisoara? Cica se misca lucrurile la podul metalic in arc peste Tarnava. Si la faimosul pod cu semafor langa intersectia drumurilor de Medias si Targu Mures.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Andi

Update 19.09.2016 - Vintu de Jos-Simeria

Un alt reportaj de pe tronsonul Vintu de Jos-Simeria cu cateva comparatii fata de anul trecut (19.09.2015)

Link foto: https://www.flickr.com/photos/138999904@N06/

Vintu de Jos

1



2



3



Vintu de Jos-Blandiana




Blandiana

1



2



Sibot




Sibot-Aurel Vlaicu




Aurel Vlaicu




Orastie

1



2



Pricaz-Turdas



nenea_hartia


alexV

chiar au renuntat CFR la updatarea procentelor stadiu fizic realizat pe tronsoanle in lucru?

Andi

Am uitat sa mentionez ca in 20 septembrie deja se circula pe liniile 3-4-5 din Orastie iar pe 24 cand m-am intors era scoasa catenara de la liniile 1-2.

florin74

Quote from: alexV on September 27, 2016, 05:01:14 PM
chiar au renuntat CFR la updatarea procentelor stadiu fizic realizat pe tronsoanle in lucru?

Lene sau nepasare. Ca nu s-a transformat peste noapte in  secret de serviciu.

mr.L

De cand a plecat Costescu e liniste si pace la MT, fara sa il simpatizez, dar totusi parca erau mai activi atunci.

rocklee

cu dedicatie ..pentru ANACRONOX ....ALECU 26 ..SI ALIN SIMERIA VECHE ... si pentru toti care sunt pasionati de infrastructura feroviara ....un mic foto reportaj la podul peste strei de la simeria veche ...











rocklee









































cam aceasta a fost ...acum  :) ...data viitoare un mic mare reportaj la tunelul de la turmas ...

semnat rocklee   :cheers: :bye: :bye: