Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

ciprinel

#9000
La cat de " strans" este locul acolo nu am sa vad vreodata o combina sa treaca p-acolo. Eu zic ca sunt facute pentru utilajele CNAIR de la intretinere.
Eu am alta intrebare. de la min 5.33 care este drumul de iesire de pe A10 din zona CF si nod AIUD de ce nu s-a mai pus plasa de protectie? S-a considerat ca nu mai e nevoie? Sau un animal salbatic nu poate urca pe rambleu si sa inceapa sa alerge speriat spre autostrada?

ghifor

Pe  A10 a fost terminat primul tronson cand pe forum s-a ajuns la pagina 600! Oare pana la 1000 termina autostrada? 

CristiM

"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

ciprebbe

Quote from: vancouver on November 27, 2017, 07:24:12 PM

Sau de ajutor era daca aveam senzori de temperatura IN ASFALT si afisare pe margine, plus transmiterea acestor informatii la CIC, ca sa se intervina sau nu preventiv cu substante antipolei.

Avem :) sunt cel putin 3 tipuri , 2 in asfalt si da merg in CIC.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


Drive_140

#9005
@ghifor

Scrie mai putin pentu ca sa fie asa :)

AkaManah

Pai inca 10 pagini vor fi cu inaugurarea L3 si impresii; 3-4 pagini pentru L4 cu finalizare, inaugurare, impresii; sute de pagini cu L2 in care ne vom bucura de micile "succesuri", ne vom smulge parul din cap din cauza incetinelii si, in final, finalizare, inaugurare, impresii; sute (dar, mai putine decat la L2) vor fi cu L1 din care grosul va fi ocupat de  iesiri. Eu zic ca ajungem la 1000 de pagini.- 8)

Ionut

Vesti proaste. În continuare CNAIR și MT susțin că nu se poate deschide ST4 fără recepție. Si recepție nu se poate fara sa fie 100% gata. Deci... stăm. ST3? Nu e comisie nici azi.

voicul

ST3 - daca nu traiam in RO eram dezamagit.
Asa tot dezamagit sunt, dar trece mai repede.

elion

#9009
Quote from: ciprebbe on November 26, 2017, 05:26:03 PM
N-am fost eu :))))))

Te contrazic, dar îţi multumesc pentru filmare.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

AkaManah

In acest caz finalizarea va fi in 2020. Vai s`amar!

Dominik

Vedem si filmare de pe lotul 4 pana se receptioneaza lotul 3 ?? Cip, ce zici ??
You're in Steelers Country

yetiman

^^ Garantia pentru Sebes-Turda este stabilita la 48 de luni (4 ani)
Deci daca faci "reverse engineering" ar trebui sa fie gata la 31.12.2018 (ceea ce nu se va intampla decat printr-o mobilizare miraculoasa - si poate nici atunci, datorita termenului de executie al lucrarilor de arta)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ionut

Mai oameni buni, cred ca 2022 este termenul pana la care se pot plati si rambursa (adica "atrage") banii din fonduri POIM. Una e partea de finantare, alta e partea de executie. Ele sunt defazate de multe ori. La Sebes-Turda se lucreaza de ani de zile, dar abia acum s-a semnat cererea de finantare pe POIM.