News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alin_simeriaveche

suuuuuperb. ce ambarcatiuni circula pe acolo?

florin74

Germania, Magdeburg ?
Franta? - acolo am vazut multe, in Le Tour sau in Paris -Tours   :D

Tavi

Scotia? Pe canalul care se termina la The Falkirk Wheel.

vladb

Cum zice Florin...Magdeburg Water Bridge?

sebba

unde va duceti asa departe? e la noi in tara, dupa ce a plouat mai mult si s-au infundat canalizarile! parca seama cu pasajul din Arad, dupa ploaie! :lol: :D :D :D

acu.. pe bune... parca as zice Olanda dar unde exact nu mai indraznesc
Sailing away! S/Y Haimana

dr4qul4

Sigur nu e Marea Britanie? si lor le plac pod-canal-urile
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

frunzaverde

#936
Quote from: dunmaty on April 08, 2014, 12:47:07 PM
Incerc una cu drumuri "mixte" .
...

E exact aici :
http://goo.gl/maps/34FLl

Belgia, intre Mons si Charleroi

Quote from: dr4qul4 on April 08, 2014, 03:08:31 PM
Sigur nu e Marea Britanie? si lor le plac pod-canal-urile

Poti sa-ti dai seama ca nu e UK dupa cum circula masinile (de exemplu in giratoriu). In UK se circula pe partea opusa a drumului.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

dunmaty

Cata precizie frunzaverde ;) Got it!
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

dunmaty

Chiar langa ascensorul de la Strépy Thieu
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

Ionut

OMG. Davyl, cand vin pe la tine? :lol:

dunmaty

Quote from: alin_simeriaveche on April 08, 2014, 12:53:04 PM
suuuuuperb. ce ambarcatiuni circula pe acolo?
Sunt ambarcatiuni de transport fluvial, — şlepuri, barje
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

davyl

Quote from: Ionut on April 08, 2014, 04:08:14 PM
OMG. Davyl, cand vin pe la tine? :lol:
Cand vrei tu ionut.... :)

Strépy-Thieu (ascensorul hidraulic) nu-i departe de unde stau (vreo 30 de km).

L-am vizitat acum 2 ani, este super impresionant. Insa si mai impresionanta a fost excursia cu "Crocodilul rosu"  :lol: (http://www.lecrocodilerouge.be). A fost adrenalina pentru toata familia  :lol:.

dunmaty

Sorry, nu m-am uitat in istoricul thread-ului, deci nu stiam ca e "deja-vu"! ;) O zi buna, si insorita se pare prin Belgia!
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

laurashgeo

Quote from: Ionut on April 08, 2014, 04:08:14 PM
OMG. Davyl, cand vin pe la tine? :lol:
Nu pot sa cred ca am trecut pe langa giratoriul asta si nu l-am vazut :( Am dat ture ascensorului sa-l analizez din toate partile, dar nu stiam de giratoriu. Trebuie neaparat sa-l vad live!

davyl

#944
^ Am trecut doar de vreo 2 ori pe acolo... Prima data, nici eu n-am observat nimic. Mi s-a parut doar un pod...  :lol: a doua ora, trecea o barja si spectacolul a fost total!  :lol:

Sorry pentru off-topic  :)!