[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

panzer

Este la ineptia CJ Ilfov si a primariei Berceni. Blocajul a aparut cand s-a refacut strada principala din Berceni. Fiind sat oamenii se opreau unde doreau. Dar au pus borduri inalte, au restrictionat intrarea in curti la o masina. Acum nu mai poti opri la magazinul satesc ca nu mai ai unde. Cum opreste unul cum s-a blocat Berceniul!  :lol: Sa aiba vreo legatura cu deschiderea unor Super Market-uri in Berceni?!?

Nu are nici o legatura cu lucrarile la A0.

danutzu_1069

Pe DNCB .... s-a mutat aglomertia, este evident.... Chiar dinainte de ultimul giratoriu dupa care se trece de la doua benzi la una, spre Jilava... coloana este de o frumusete rara pana dupa intersectia cu DN5...
E mișto ca mergi încet pe lângă pârnaia de la Jilava... ai te gândești ca n-ai vrea cazare acolo.... :lol:  :lol:

carutasul

păi normal că s-a mutat, doar că acum se mai și disipă că nu mai sunt obstacole majore. Presupun că 70-80% din trafic merge spre A1 deci până la urmă până nu ai tot traseul rezolvat nu o să mergi cu 90km/h . Oricum fiind doar o bandă mai întâlnești în față un utilaj, un tractor, o căruță... însă presupun că timpul de tranzit între A2 și A1 a scăzut drastic (asta înseamnă și că e posibil ca unii care mergeau pe nord să vină acum pe sud). Când am timp o să fac și un test, la o oră care nu e "de vârf". La orele de vârf probabil o să mai vedem ce e în filmarea de mai sus la Berceni... 

carutasul

dacă e să mă iau după gmaps către Jilava se întâmplă "ceva" la strada Libertății, bănuiesc că e vorba de ieșirea de pe stradă către stânga sau invers, intrarea din centură la stânga. Chestie care ar putea fi rezolvată ca la str Fortului, interzicând virajul la stânga...

AlinAlecu

Salut,

Vă atașez o filmare de la sol cu Pasajul Oltenitei, este făcută duminică în jurul orei 12.
M-am axat mai mult sa filmez partea de dedesubt a Pasajului (DNCB, intoarcerea sub rampe), se poate vedea evoluția Pasajului de la deschidere până pe data la data 25 iunie.

Duminică când am facut filmarile la cele doua pasaje Berceni și Olteniței, am observat trafic mult mai mare pe Pasajul Berceni decât pe Pasajul Olteniței.


Vizionare plăcută!

rota

#5570
Are Scrio planuri mari cu CB, daca se realizeaza 20% din ce propune, tot e bine
de la min 5:25
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

GIV


shift2rail

@Scriosteanu sustine ca a contractat integral largirea DNCB sud la 4 benzi intre A1 si Jilava, inclusiv doua pasaje pe 3! niveluri, e corect??

Sorinus

Asa era in contractul cu Rizzani. Foarte complexa lucrarea, nu e doar largire.

bekxy

Sunt 3 intersecții pe 3 niveluri.
Jilava, Măgurele, Bragadiru. Față de ce e acum, 1 în sus la Jilava, câte 1 în jos la celelalte 2.
Noroc că Rizzani sunt italieni :D și au licitat, acum 100 de ani, și sub valoarea estimată. Și s-au scumpit și materialele de atunci.
Deci nu le vor face, doar vor zgâria pe ici-colo, cât să facă praf și amărâtul de trafic care se mai strecoară acum pe acolo.

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

carutasul

să sperăm că nu încep chiar acum :) Sau măcar încep pe sectoare care nu încurcă traficul, poate fac cealaltă bandă în așa fel încât să nu o îngusteze pe cea existentă :)

danpandrea

Nu știu dacă s-a mai pus harta din materialul video, dar e aici. O pun și sub forma unei capturi de ecran, în cazul în care dispare link-ul:


hefaistos

Cred ca asta cu DR-urileco sa o nem imediat alături de trenurile urbane. Deși din astea s-ar putea sa se execute unul, doua.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

mariusbalasa

RIZZANI DE ECCHER S.P.A. ,,s-a miscat'' in ultimile 12 luni pe bucatica de centura Sud Est a Craiovei cu aceeasi pofta de munca ca si Tirrena Scavi inainte de reziliere..., asa ca nu sint sanse de a fi deranjati in curind de lucrarile lor pe CB.
Iar daca nu vor falimenta intre timp, atunci durerea va fi pe masura. :lol: