Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

mishu77

^^ Dupa tine mai rau sau mai bun ca OS3?

Ionutcatalin

Probleme destul de mari pe lotul 2, au muncit fără cap și fără vreun plan iar acum vor trebui să-și pună mintea si buzunarul la contribuție ca să rezolve problemele apărute. 






Powered by API/PUM imgur uploader

reed

Ma gandesc si calitatea rularii cum va fi pe loturile astea 2 dupa atatia ani de infiltratii,decopertari,taluzuri neprotejate,drenari nefacute sau facute prost,betoane turnate din c*r...si din ce am vazut pe sinteza au doar 4 ani garantie.O mizerie

voicul

In mod normal astea se corecteaza acum si oameni din CNAIR ar trebui sa stea in santier sa verifice ca munca e conforma acum (nu in 2017 cand au pus balastul sau altele). Asta e teoria.
Vedem cum iesim la practica.

alecu26

Mai este o varianta. Aveti o incercare.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

reed

rezilierea poate.Cel putin ptr Aktor,altfel ne prinde prima amerizare pe marte cu oameni pana termina lotul asta

alecu26

Bingo. Reziliere intre 95% si 99%.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mircea

Ieri am făcut de la ieșirea de pe A1 de la Sebeș și până la Alba N 30 de minute. Iar apoi alte 30 de minute până la Teiuș, unde am făcut dreapta spre Blaj pentru că era accident la vreo 3 km de la ieșirea din Teiuș spre Aiud.
[rant]Doresc pe această cale să le crească bube dulci în tălpi și un faliment spectaculos atât celor de la Pizzarotti cât și celor de la Aktor. Și dacă tot am început, un sincer și călduros "desființarea postului" tuturor celor implicați în predarea amplasamentului DUPĂ 6 ANI de la semnarea contractului![/rant]

elphax

norocosule, doar 1 ora de la Sebes la Teius ????

bacovia

Aktor e mana in mana cu CNAIR. Altfel erau de mult reziliati si sigur nu mai prindeau vreun contract in RO.
Dar nu, uite cum isi bat joc de noi si castiga licitatii.

Probabil au stranse legaturi cu cine trebuie, acolo sus.

Evident, se va rezilia la 95-99% sa-i disculpe de orice garantie. La fel ca OS3, acelasi tip de mafioti.

udar

am auzit ca astazi de dimineata lansatorul de la Sebes de grinzi ar fi avut o grinda pe el ...!!!
ne poate confirma cineva care a trecut pe acolo

dorum

ala nu e lansator... e "incetinitor" de grinzi :)

paulmare

chestia aia - daca din cauza de apa sau relief nu poti pune macaraua, ok
dar acolo la sebes - de ce se chinuie cu el ? doar ca sa radem aici #o_noua_grinda_din_cele_cateva_sute_de_la_nod_lansata_cu_lansatorul, inca in 5 ani le terminam pe toate in ritmul asta
pizzarotti sunt asa contraproductivi, sunt contractori specializati sa faca o treaba anume pe care o fac repede si bine, si ei puteau sa isi concentreze putinii oameni proprii pe orice altceva inceput si neterminat

AlinC multumim de filmari, si la aktor arata oribil, cat au inca de refacut, poate la stabilizat rezolva in situ cu reciclatoare, sa il amestece din nou cu ciment, apoi sa il lase iarasi peste iarna fara asfalt sa aiba si vara viitoare de lucru pe A10

ddfab

La aktori se ridica grinzile la overpassulydin spatele Albalact, zona oiejdea.  Mai rămâne curba oiejdea și la Teius...

djchris

La nodul rutier de langa Mures este o balta imensa tot timpul, in interiorul lui.
Nu ar trebui sa existe o scurgere acolo?
Daca apa aia ingheata iarna nu va fi prea ok dupa...