Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

al3x

^ Nu stiu exact cum functioneaza aceste contestatii dar din moment ce turcii au cel mai mare punctaj si la financiar dar si la tehnic, ce rost mai are sa se faca contestatie?
Cu siguranta financiar nu poti sa-i bati, poate doar sa contesti ceva la tehnic la oferta castigatoare. Nu ca ai fi tu, ofertant respins, nedreptatit.
Am inteles corect?

NGC

Quote from: NGC on June 10, 2020, 03:47:59 PM
Se aud destule lucruri, dar va zic mai multe zilele viitoare. ;)

Mi-au luat-o unii inainte. :p

Daca mai trebuie o confirmare, confirm si eu primele 3 pozitii pentru A0 Nord L1. :D

AKTOR insa se mentine in cursa la A0 Nord L3, unde de altfel au si contestat un punctaj acordat mai mic decat se asteptau.

Xed

Eu tot nu inteleg cum de mai au tupeul cei de la Aktor sa mai liciteze si pe alte loturi de autostrada. Stiu ca aceasta frustrare este impartasita de mai multa lume si s-a mai discutat dar de ce? Pur si simplu, de ce?  :o

PlayStation

Sper sa nu castige ei
Ar fi mult mai bine si cu turcii...

dr4qul4

cum au licitat cel mai mic pret si au obtinut si punctaj maxim la partea tehnica?
Oare UMB la ce au fost depunctati, pt oferta tehnica?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

raulbogdan23

Pe Lot 3 azi s-a incheiat evaluarea DUAE si am trecut in evaluare financiara.

http://e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100080209/

RobertH

#1521
@Attreyu Nu stiu de ce se vede asa pe harta la tine, probabil ai captura de mai demult. Uite aici calibrarea facuta de mine:



Powered by API/PUM imgur uploader

florin74


danutzu_1069

@Attreyu, din axul autostrazii, pana in axul stazii Paraul Rece ar fi cam 65m. platforma autostrazii are 26m din parapet in parapet, se mai adauga 4m, deci 30 m din taluz in taluz. In functie de inaltimea rambleului, se mai adauga ceva metri la baza... deci 30m/2=15m + 5m (sa zicem) => 20m. Raman cca 45m...
Desigur, santierul mai are si "drumul de santier" ... care poate sa fie spre tine sau de partea cealalta....
Oricum, liniste nu asa fie....
Doar trage speranta ca o sa lucreze repede in zona ta...

voicul

Liniste nu o sa fie si nu va mai fi.
Panouri sigur pun, dar probabil acolo nu e nici un zgomot si cand se va da drumul al trafic ...
Sugestia ar fi: copaci plantati spre A si grad din caramizi (adica plin) sa mai atenuezi din zumzet.

Contestatii mai mult ca sigur o sa fie, dar vad ca turcii au 100 punctaj - deci perfect.

SeikonDS

Daca castiga Aktor si pe centura de nord o sa fie vai de noi , pana termina centura  va fi gata targu mures - iasi  :))

Attreyu

E posibil sa transforme/schimbe modul de folosinta al drumului ce trece prin fata casei (Paraul Rece) in drum tehnic ?

Pentru ca in cazul ala, cu toate panourile care vor fi montate la final, o data cu ultimele finisaje - imi voi ruga moartea zilnic, cu toate utilajele du-te/vino.

Nu mai zic de tot praful pe care mi-l vor arunca fix in piscina.

Si spre deosebire de majoritatea vecinilor, eu lucrez de acasa. De asta mi-am si construit casa aici, multa liniste si pace (momentan trec maxim 20 de masini mici pe zi, cu viteza de sub 30km/h, fiind zona de liniste, cu indicatoare).

Ionut

Nu nu nu pot transforma drumul vostru in drum de șantier. Își fac acces pe câmp. Dar praf și gălăgie va fi grupa mare. Mda, nașpa. Vestea buna e ca ne vedem în curând cu drona. Schimbăm două vorbe.

Nașpa de voi. V-a zis cineva ca pe acolo va trece A0 cand ati cumparat casa/terenul?

Attreyu

Cartierul asta de case a fost construit de interpusii fostului primar in 2014. Tu ce crezi, ne-a zis ?

Te astept cu drona, facem schimb de experienta (am un Inspire si un Air, ma ocup si cu fotogrametria).

Gardul e fix din caramida, la 2.5 metri, am presimtit eu ceva. Sa vedem cat si cum ma ajuta.

Oricum nu cred ca incep pana la primavara, am asa o banuiala ca va mai dura cu exproprierile, si nu cred ca se apuca din prima pe tot traseul, adica vor incepe fie dintr-un cap, fie din celalalt, iar eu sunt taman la mijloc.

danutzu_1069

@Attreyu, trebuia ca din primele zile de cand ti-ai luat casa sa iti plantezi un rand de copacei paralel cu gardul (la tine in curte)....
Nu-i tarziu nici acum daca gasesti sa transplantezi ceva care deja este maricel....