Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

12 Members and 18 Guests are viewing this topic.

GIV


dr4qul4

Eu ma multumesc daca e gata la 1 iulie. Au cam tras mata de coada in ultimul an.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

Vreau sa vad si calitatea. Am auzit povesto destul de horror.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

danpandrea

Quote from: Puffyk 1 on April 12, 2024, 05:31:43 PMhttps://www.economica.net/autostrada-bucurestiului-a0-3_739574.html
AMR 3 zile. Luni se vor da in folosință încă 13 kilometri din Centura de Sud a Capitalei

Quote,,Și partea de 17 kilometri, lotul 3, adică de la A1, undeva în această toamnă, în septembrie", a continuat șeful Transporturilor, cu referire la lotul construit de grecii de la Aktor.

 :lies:

bUzZ1-

@alecu26 povesti horror despre lotul deja deschis sau referitor la alte lucrari?

voicul

Quote from: dr4qul4 on April 12, 2024, 09:41:32 PMEu ma multumesc daca e gata la 1 iulie. Au cam tras mata de coada in ultimul an.

Ar fi lux cu 1 Iulie chiar si macar doar pe bretele de pe S.

Oricum ... greu scapam de santiere, greu, greu. Acum (adcica poate luni) ca scapam de DN4 o dam cu A0 - A2 si iar 10.000 de pariuri cand se deschide.
Ei bine ... este ce este!  O:-)

alecu26

Despre Alarko la A0 in general.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

carutasul

totuși loturile astea au și un supervizor, parcă Egis la unul și Consitrans la altul. Au mai circulat prin tabloide astfel de bârfe dar nu stiu dacă merită neapărat luate în seamă- eu le-am pus pe seama "războiului balastului". Vom vedea... Știu că la un moment dat au decopertat o parte din balastul stabilizat pus în zona pe unde mă plimbam eu și l-au înlocuit deci până la urmă supervizorul părea că a acționat. Evident nu ai cum să știi dacă totdeauna și peste tot.

kola

Activitate mare pe lotul Aktor în dimineața asta la 07:08.
Pun o poză și revin cu restul mai târziu

captiva

Luni la 14 se deschide A0 între DN 5 și DN 4.
Sursa: Facebook Cristian Pistol

adix


jalemare

Circulația pe încă 13 km din #A0Sud, între #DN5 și #DN4 se deschide luni, 15 aprilie, de la ora 14.00!

Încheierea lucrărilor pe încă un segment al lotului 1 (#Glina-#Vidra) al sectorului de Sud al Autostrăzii de Centură a Capitalei face posibilă circulația și pe cei 6 km din cei 16,3 km ai lotului 2 (#Vidra-#Bragadiru), finalizați la sfârșitul anului trecut.

De luni se va circula practic pe aproximativ jumătate (23,3 km) din cei 52 de km ai semi-inelului sudic al A0 (între #DN6 și #DN4).

Cristian Pistol- Facebook

Ionut

Ieri am fost curioși ce face Aktor pe A0S3. A mărit ritmul (bine, nici nu era greu) dar e mult până departe. E ceva mișcare, dar insuficientă pentru 2024. Trebuie mai mult pentru că au multe structuri rămase în urmă, câteva sunt neîncepute ori în stadii incipiente.

Încă e teoretic posibil decembrie 2024, dar extrem de greu, mai ales pentru Aktor.

Doar coperta, luni dimineață filmare și poziție. Patreonii văd deja filmarea, mulțumim de susținere!


kola


kola


Și la întoarcere

Toate grinzile sus