Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Ionut

E nodul cu A3. Este restricție de tonaj pe DN1. Nu ai voie să ieși de pe A3 pe A0 spre DN1 că trebuie să intri pe DN1 (și nu ai voie). Pentru vehicule grele.

bogdan4ice

Pe sectorul cuprins între km 17+900 (limită oraș Otopeni) și Ploiești (intersecție DN1 cu DN1A), restrictia de circulație impusă autovehiculelor cu masa totală maximă autorizată mai mare sau egală cu 7,5 tone se aplică în următoarele intervale orare:

de luni până joi, inclusiv, între orele 06:00 – 22:00;
vineri, sâmbătă și duminică, între orele 00:00 – 24:00.
Sursa

nedcatalin

Pana la urma, unde are loc deschiderea? Bragadiru sau Jilava?

Puffyk 1


Ionut

Ajung și eu în teren curând. Sunt pe Antiaeriană.

carutasul

eu o să trec un pic după 12, dacă e deschis deja intru la Bragadiru pe autostradă, dacă nu e vin la Jilava.


Ionut

Sunt la DN6 eu, aș veni în DN5 să fac live-ul de aici, e mai bună lumina. Găsesc pe cineva în DN5?

Ionut

În teren. Sus pe A0 peste DN5.

danutzu_1069

Scriosteanu are live de la DN6

trex

Pare foarte murdara in live-ul lui @Ionut

Ionut

Am fost live.
Cu telefon căzut și sunat în timpul live-ului.  :lol:  :lol:  :lol:

https://www.facebook.com/proinfrastructura/videos/165197353352680/

Hai drumuri bune!

E un pic murdară. Nu rău. E ok. Planeitatea este mult peste A0N2 (UMB), cu părere de rău zic. UMB și-a bătut joc pe nord. Aici este okay.

MCI

"S-au deschis circulației aproximativ 9 km de autostradă din lotul 2 al Inelului de Centură al Bucureștiului, #A0 Sud, între între DN5 - 1 Decembrie/Jilava și DN6 - Bragadiru/Cornetu.

Lucrările de construcție ale lotului I, Glina – Vidra (16,9 km), au ajuns la un stadiu fizic de 81% și în prima parte a anului viitor vom putea circula în regim de autostradă pe 33,23 km între Glina și Bragadiru.

Antreprenorul lotului III, Bragadiru – Joița (17,96 km), a ajuns la un stadiu de doar 56% și trebuie să găsească resursele necesare și să se mobilizeze pentru a finaliza lucrările în prima jumătate a anului 2024, astfel încât să circulăm în regim de autostradă pe toți cei 51,19 km aferenți sectorului sudic al A0.

Valoarea contractelor pentru proiectarea și construcția A0 Sud, finanțate din Fonduri Europene Nerambursabile, este de 2,46 miliarde lei fără TVA."

Bai nene, astia fie sunt gen fiecare zice ce vrea(Grinda and CO), fie sunt nebuni.
Auzi, lot 3 finalizat in prima jumatate a anului 2024.

Sursa: Facebook CNAIR

rezin


Sergiu25

Din pacate am ratat deschiderea initiala ca am mers la DN5 ca sa aflu ca se da drumul din DN6 :( .
Prima impresie este foarte buna, foarte bun si drept asfaltul, extrem de putine denivelari (in drept parcarii este una spre exemplu), era ceva murdarie in zona nodurilor, dar nu pe toate bretelele.
Sincer si eu cu parere de rau trebuie sa recunosc ca este mult peste A0 Nord, la 210(limita de iarna O:-)) nu simteam absolut nimic. S-au miscat incet turcii, dar calitatea este acolo.
La cat mai multe loturi deschise in noul an si ne bucuram sanatosi de ele!